Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବିଫଳ ହେଲେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ : ବୁମରା କହିଲେ କାହାରି ଭୁଲ୍ ନୁହଁ, ପନ୍ତ ଓ ବିହାରୀ ସମ୍ଭାଳି ନେବେ

1/03/2020 at 5:34 PM

ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚ ୦୧। ୦୩- ଦ୍ଵିତୀୟ  ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନର ଫାଇଦା ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନମାନେ ଉଠାଇ ପାରି ନାହାନ୍ତି। ମାତ୍ର ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵ ନେଉଥିବା ବୁମରା ଏଥିପାଇଁ କାହାକୁ ଦୋଷ ଦେବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ନାହିଁ। ବୁମରା ଓ ସାମି ଏକତ୍ର ସାତୋଟି ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନେଇ ଘରୋଇ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସକୁ ୨୩୫ ରନରେ ସୀମିତ ରଖିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଏହା ପରେ ଭାରତ ଦ୍ଵିତୀୟ ଇନିଂସରେ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଭୋଗି ୬ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ହରାଇ ୯୦ ରନ କରିଛି।

ଭାରତ ଉପରେ ଏବେ ପରାଜୟର ବାଦଲ ଖେଳି ଯାଇଛି। କାରଣ ଦଳ ମାତ୍ର ୯୭ ରନରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି। ଶୀର୍ଷ କ୍ରମ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ବୁମରା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ କାହା ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ। ଆମ ଦଳର ସଂସ୍କୃତି କାହା ଉପରେ ଦୋଷ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ ନାହିଁ। କୌଣସି ଦିନ ଯଦି ବୋଲର ୟୁନିଟ୍ ଭାବେ ଆମେ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନନେଉ ତେବେ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଅଧିକାର ଦିଆଯାଏ ନାହିଁ ଯେ ସେମାନେ ଆମ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବେ। ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଏମିତି ହୁଏ ନାହିଁ।

୨୬ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ଦ୍ରୁତ ବୋଲର କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଓ ହନୁମା ବିହାରୀଙ୍କ କ୍ଷମତା ଉପରେ  ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭରସା ରହିଛି। ଉଭୟ ଘରୋଇ ଦଳକୁ ତୃତୀୟ ଦିନରେ ମୁସ୍କିଲରେ ପକାଇ ପାରନ୍ତି। ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନର ଷ୍ଟମ୍ପ ଅପସାରଣ ସୁଦ୍ଧା ବିହାରୀ ପାଞ୍ଚ ଏବଂ ପନ୍ତ ଏକ ରନ କରି କ୍ରିଜରେ ଅଛନ୍ତି।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୬୨ ରନ ଦେଇ ତିନୋଟି ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବୁମରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ଭାବେ ଆମେ କଡା ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ଏବଂ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ଆମର ପ୍ରାଥମିକତା। ଆମର ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ବଞ୍ଚିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମେ କଲି ଇନିଂସକୁ ଲମ୍ବା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ। ଆମେ କଡା ପରିଶ୍ରମ କରି ଯେତିକି ହେବ ଅଧିକ ରନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ। ଏହା ପରେ ଦେଖାଯିବ କଣ ହେବ।

   Related Posts