Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ବିଫଳ ହେଲେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ : ବୁମରା କହିଲେ କାହାରି ଭୁଲ୍ ନୁହଁ, ପନ୍ତ ଓ ବିହାରୀ ସମ୍ଭାଳି ନେବେ

1/03/2020 at 5:34 PM

ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚ ୦୧। ୦୩- ଦ୍ଵିତୀୟ  ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନର ଫାଇଦା ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନମାନେ ଉଠାଇ ପାରି ନାହାନ୍ତି। ମାତ୍ର ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵ ନେଉଥିବା ବୁମରା ଏଥିପାଇଁ କାହାକୁ ଦୋଷ ଦେବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ନାହିଁ। ବୁମରା ଓ ସାମି ଏକତ୍ର ସାତୋଟି ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନେଇ ଘରୋଇ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସକୁ ୨୩୫ ରନରେ ସୀମିତ ରଖିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଏହା ପରେ ଭାରତ ଦ୍ଵିତୀୟ ଇନିଂସରେ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଭୋଗି ୬ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ହରାଇ ୯୦ ରନ କରିଛି।

ଭାରତ ଉପରେ ଏବେ ପରାଜୟର ବାଦଲ ଖେଳି ଯାଇଛି। କାରଣ ଦଳ ମାତ୍ର ୯୭ ରନରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି। ଶୀର୍ଷ କ୍ରମ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ବୁମରା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ କାହା ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ। ଆମ ଦଳର ସଂସ୍କୃତି କାହା ଉପରେ ଦୋଷ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ ନାହିଁ। କୌଣସି ଦିନ ଯଦି ବୋଲର ୟୁନିଟ୍ ଭାବେ ଆମେ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନନେଉ ତେବେ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଅଧିକାର ଦିଆଯାଏ ନାହିଁ ଯେ ସେମାନେ ଆମ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବେ। ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଏମିତି ହୁଏ ନାହିଁ।

୨୬ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ଦ୍ରୁତ ବୋଲର କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଓ ହନୁମା ବିହାରୀଙ୍କ କ୍ଷମତା ଉପରେ  ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭରସା ରହିଛି। ଉଭୟ ଘରୋଇ ଦଳକୁ ତୃତୀୟ ଦିନରେ ମୁସ୍କିଲରେ ପକାଇ ପାରନ୍ତି। ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନର ଷ୍ଟମ୍ପ ଅପସାରଣ ସୁଦ୍ଧା ବିହାରୀ ପାଞ୍ଚ ଏବଂ ପନ୍ତ ଏକ ରନ କରି କ୍ରିଜରେ ଅଛନ୍ତି।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୬୨ ରନ ଦେଇ ତିନୋଟି ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବୁମରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ଭାବେ ଆମେ କଡା ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ଏବଂ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ଆମର ପ୍ରାଥମିକତା। ଆମର ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ବଞ୍ଚିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମେ କଲି ଇନିଂସକୁ ଲମ୍ବା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ। ଆମେ କଡା ପରିଶ୍ରମ କରି ଯେତିକି ହେବ ଅଧିକ ରନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ। ଏହା ପରେ ଦେଖାଯିବ କଣ ହେବ।

   Related Posts