Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ପୁଣି ଜନନୀ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା

6/07/2021 at 1:58 PM

ବାଂଶପାଳ ୦୬।୦୭: ସୁବିଧା ଥାଇ ଅସୁବିଧା । ପୁଣି ଜନନୀ ଯନ୍ତ୍ରଣା । ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା । କେନ୍ଦୁଝର ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ମୁଖ୍ୟାଳୟର ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଘଟିଛି ଘଟଣା । ଯାହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ,  ସୋମବାର ବାଂଶପାଳ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ଶାଖାକୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଉରୁମୁଣ୍ଡା ଗାଁର କୁଡୁମି ପ୍ରଧାନ ଓ ସ୍ୱାମୀ ରତ୍ନା ପ୍ରଧାନ ଆସିଥିଲେ। ସ୍ୱାମୀ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଧାଡିରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ବେଳେ କୁଡୁମି ବ୍ୟାଙ୍କ ସମୁଖ ପଡ଼ିଆରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ଦିନ ପ୍ରାୟ ୧୨ଟା ବେଳେ କୁଡୁମି ପ୍ରସବ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ । ଏପିରିକି ସେହିଠାରେ ହିଁ ଏକ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ କୁଡୁମି  । ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖା ପରିଚାଳକଙ୍କ ନିକଟରେ ଏଖବର ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ତହସିଲଦାର ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଜଣାଇବା ପରେ ଏକ ଟିମ ପହଞ୍ଚି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ମେଡିକାଲକୁ ନେଇଥିଲେ । ଏବେ ଉଭୟ ମା ଓ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ବାଂଶପାଳ ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ପ୍ରସବ କାଳୀନ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ମେଡିକାଲ ଯିବାକୁ ଟଙ୍କା ଦରକାର ଥିବାରୁ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହିତ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ । ତେବେ ହଠାତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କ  ସମ୍ମୁଖରେ ହିଁ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା  । ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଠାରୁ ମାତ୍ର ୫୦ ମିଟର ଦୂରରେ ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କିପରି ଜାଣିନଥିଲେ  । ସେହିପରି ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳର ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ପ୍ରସବ ତାରିଖର ୧୫ ଦିନ ଆଗରୁ ମା ଗୃହକୁ ଆଣି ଚିକିତ୍ସା କରିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଥାଏ, ହେଲେ କୁଡୁମିଙ୍କ ପକ୍ଷେ ଏସବୁ କାହିଁକି ହୋଇନଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

   Related Posts