Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଝାରସୁଗୁଡା: ଜଣ ଜଣ କରି ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେ ସମସ୍ତେ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ବଡ ଝିଅ, ଏବେ ନିଜ ପୈତୃକ ଗାଁକୁ ଫେରିବେ ଲିଲି

11/11/2020 at 4:44 PM

ଝାରସୁଗୁଡା୧୧/୧୧: ଜୀବନ ହାରି ଦେଲେ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ, କିନ୍ତୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ ବଡ଼ ଝିଅ ଲିଲି ବିଶ୍ବାଳ। ସାନ ଭାଇର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏକାସାଙ୍ଗ​‌ରେ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ବିଷ ପିଇ ଦେଲେ। କଥା ଥିଲା, ଯଦି ବଞ୍ଚିବା ଏକାସାଙ୍ଗରେ, ଯଦି ମରିବା ଏକାସାଙ୍ଗରେ। ହେଲେ ବିଧିର ବିଧାନ, ପରିବାର ବଡ ଝିଅ ବଞ୍ଚିଗଲେ। ଦୀର୍ଘ ୫ ମାସ ଧରି ଜୀବନ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରି ନିଜ ପୈତୃକ ଗାଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁରକୁ ଫେରିବେ ଲିଲି।  ଏ ନେଇ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଝାରସୁଗୁଡାର ଲହଣ୍ଡାବୁଡ ଠାରେ ଗତ ମେ ୩୧ ତାରିଖ ଘଟିଥିବା ଘଟଣା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସ୍ତବ୍ଧ କରି ଦେଇଥିଲା। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସାନ ଭାଇର ମୃତ୍ୟୁ ପରିବାର ୩ ଭଉଣୀଙ୍କ ସମେତ ମାଆ ଫିନାଇଲ୍‌ ପିଇ ଦେଇଥିଲେ। କିଛିଦିନ ଭିତରେ ଜଣ ଜଣ କରି୫ ଜଣ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେ। ହେଲେ ବଞ୍ଚିଗଲେ ବଡ଼ ଭଉଣୀ ଲିଲି ବିଶ୍ବାଳ। ଏବେ ସେ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି, ବଞ୍ଚିବେ, ନିଜ ପୈତୃକ ଗାଁରେ ରହିବେ।

ସୂଚନାଥାଉକି ବିଶ୍ବାଳ ପରିବାରର ଏକ ମାତ୍ର ପୁଅ ଦୀପକ, ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ପୂର୍ବରୁ ଅର୍ଥାତ ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଦୀପକଙ୍କ ବାପା ଆରପାରିକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ। ଭାଇର ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ୩ ଭଉଣୀ ଏବଂ ମାଆ ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଥିଲେ। ଏପରି କି ସାନ ଭାଇର ସେବା-ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ଭଉଣୀ ଚାକିରୀ ବି ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ। ବହୁ ଚେଷ୍ଟା ପରେ ସାନ ଭାଇଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରି ନଥିଲେ ୩ ଭଉଣୀ। ସାନ ଭାଇର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପରିବାର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଫିନାଇଲ୍‌ ପିଇ ଦେଇଥିଲେ। ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଜଣ ଜଣ କରି ଚାଲିଗଲେ, ହେଲେ ରହିଗଲେ ବଡ ଝିଅ ଲିଲି। ଲିଲି ସିନା ବଞ୍ଚିଗଲେ, ହେଲେ ତାଙ୍କ ମନେ​ ମ​‌ନେ ପରିବାର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛନ୍ତି।

   Related Posts