Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୦୧୭ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ୪ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ମିଚିଗାନ ସ୍କୁଲରେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

ଜଳିଗଲେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା ମୂର୍ତ୍ତି, ଗାଁରେ କାଲିଠୁ ଚୁଲି ଜଳିନି, ଅଜଣା ଭୟରେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

18/05/2020 at 8:08 AM

ଭଦ୍ରକ ୧୮।୦୫: ଜଳିଗଲେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା ମୂର୍ତ୍ତି । ସୁଦର୍ଶନଙ୍କ ସହ ଜଗନ୍ନାଥ , ବଳଭଦ୍ର ଓ ମା ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଜଳିଯାଇଛି । ଠାକୁରଙ୍କ ଗହଣା ଓ ଆସବାବପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଜଳିଯାଇଛି । ଘଟଣା ଘଟିଛି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ତିହିଡି ବ୍ଲକ ପାଳିଆବିନ୍ଧା ସାହୁସାହି ଗାଁରେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗାଁ ରେ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଜୀଉ ଗୋଷ୍ଠୀ କେନ୍ଦ୍ର ରହିଛି । ଏହି ପୀଠ ରେ ଭାଗବତ ପାଠ କରାଯାଏ । ଏହାସହ ଜଗନ୍ନାଥ , ବଳଭଦ୍ର , ସୁଭଦ୍ରା ଙ୍କ ସହ ସୁଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ପୂଜା ପାଆନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟକ ଦିନ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପୂଜାପାଠ ସହ ଭଜନ କୀର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥାଏ । ଗତକାଲି ଭାଗବତ ପାଠ ପରେ ଲୋକେ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ପରେ ଗାଁରେ ହୁରୀ ପଡିଥିଲା ଯେ ମନ୍ଦିରରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଛି ।

ପରେ ଲୋକେ ଯାଇ ନିଆଁ ଲିଭାଇଥିଲେ । ସେତେବେଳକୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଜଳୁଥିଲା । ଲୋକେ ପାଣି ଢାଳି ନିଆଁ ଲିଭାଇଥିଲେ । ଠାକୁରଙ୍କ ଗହଣା ଓ ଆସବାବପତ୍ର ଜଳିଯାଇଛି । ଗାଁ ଲୋକେ ପୁରୋହିତଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଗାଁରେ ଗତକାଲି ଠାରୁ ରନ୍ଧାବଢା ବନ୍ଦ ରହିଛି । ମୂର୍ତ୍ତି ସିମେଣ୍ଟରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଜଳିନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ମାଣ୍ଡିଆ ପରିସର ରେ ଥିବା ଭାଗବତ ଗାଦୀ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛି । ଗାଁ ଲୋକେ ଅଜଣା ଭୟରେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ନିକଟ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ପୂଜକ , ପୁରୋହିତ ଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts