Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୮୪୭୧ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୨୪୯ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଚାଲିଗଲେ ଆଉ ଜଣେ କଳାକାର, ଅଭିନେତା ପ୍ରିୟ ସୁନ୍ଦର ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କୁକୁଡାକୁ ଖାଇଗଲେ ବୁଲା କୁକୁର, ରାଗି ଯାଇ ଗୁଳି କରିଦେଲା ମାଲିକ : ଥାନାରେ ମାମଲା
  • ||
  • ଗୋଆରେ ଏନସିପି-ଶିବସେନାର ହାତ ଛାଡିଦେଲା କଂଗ୍ରେସ, କହିଲା-‘ଆମର ଏକାକି ଜିତିବା କ୍ଷମତା ଅଛି’
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୩୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୭୭୪୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଜୋଶ୍ ଏବେବି ଅଛି : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ କୋହଲି
  • ||
  • ପ୍ରଚାର ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହଟହଟା, ତଡିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିସିପି
  • ||

ଦୁର୍ନୀତିର ଗନ୍ତାଘର ପାଲଟିଛି ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ୍: ଗରିବ ଗୁରୁବାଙ୍କୁ ମିଳୁନି ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ଏବଂ କିରୋସିନ୍‌

26/05/2020 at 8:36 PM

ଧର୍ମଶାଳା୨୬/୫: ଦୁର୍ନୀତିର ଗନ୍ତାଘର ପାଲଟିଛି ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ୍‌। ଗରିବ ଗୁରୁବାଙ୍କ ପାଇଁ ଆସୁଥିବା ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ, କିରୋସିନ୍‌ ସେମାନଙ୍କୁ ମିଳୁନି । ଅସାଧୁ ଡିଲରମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଆଳ ଦେଖାଇ ଏହାକୁ ହଡ଼ପ କରୁଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଥିରେ ସହଯୋଗ କରି ନିଜ ପକେଟ୍‌ ଗରମ କରୁଛନ୍ତି କିଛି ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ । ମାଳ ମାଳ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବି ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହେଉନି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ । ଫଳରେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ  ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେଣି ହିତାଧିକାରୀ । ସରକାର ଦେଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ଗରିବ ପାଉନାହାନ୍ତି । ଗରିବଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ହଡ଼ପ କରିନେଉଛନ୍ତି ଅସାଧୁ ଡିଲର । ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ହେଉ କି କିରୋସିନ୍‌ । ଏସବୁ ପାଇବାର ହକ୍‌ରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି ଗରିବ ହିତାଧିକାରୀ ।

ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଗରିବଙ୍କ ହକ୍‌ ଲୁଟୁଥିବା ଅସାଧୁ ଡିଲରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯେତେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ବି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେଉନି । ହେବ ବା କେମିତି ?  ଯେତେବେଳେ ଖୋଦ୍‌ କିଛି ଦୁର୍ନୀତି ଖୋର୍‌ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ  ନିଜ ପକେଟ୍‌ ଗରମ କରିବାକୁ ଏଭଳି ଅସାଧୁ ଡିଲରଙ୍କ ସାଥ୍‌ ଦେଉଛନ୍ତି । ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଧମଶାଳା ବ୍ଲକରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏଭଳି ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଏଥି ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଉନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏମିତିକି ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳର ଜଣେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ । ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗକୁ ବାଏଁ ବାଏଁ ଉଡ଼ାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଧର୍ମଶାଳା ଏମଆଇ । 

ଏଠି ତେଲିଆ ମୁଣ୍ଡରେ ତେଲ ନ୍ୟାୟରେ ଚାଲିଛି ସରକାରୀ ଯୋଜନା। ଯାହାର ଅଛି ସେ ସବୁ ସୁବିଧା ପାଉଛି । ଆଉ ଯାହାର ନାହିଁ ସେ ପେଟରେ  ଓଦା କନା ପକାଇ ଚୁପ୍‌ ରହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛି । ଆଉ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ହାତରେ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇବାର ଠିକା ଦିଆଯାଇଛି ସେଇ ମାନେ ହିଁ ସବୁକିଛି ହଡ଼ପ କରି ନିଜ ବ୍ୟାଙ୍କ ବାଲାନ୍ସ ବଢ଼ାଇବାରେ ମାତିଛନ୍ତି ।

   Related Posts