Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆମେରିକାର ଉପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ କମଳା ହ୍ୟାରିସ୍‌
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କ ସହ ୧୦ମ ରାଉଣ୍ଡ ଆଲୋଚନା ଶେଷ, ସରକାର କହିଲେ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ହେବନି କୃଷି ଆଇନ
  • ||
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ମୁଣ୍ଡ ବିହୀନ ମୃତଦେହ, ପୋଲିସ ଆରମ୍ଭ କଲା ଖୋଳତାଡ଼
  • ||
  • ଢ଼େଙ୍କାନାଳ: ବନ ବିଭାଗର ଅତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ, ବିଭିନ୍ନ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁଙ୍କ ଜାଲ ଜବତ, ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଟାଇଲ କାମ ବେଳେ ଅଘଟଣ, ଚାପି ହୋଇ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଟ୍ରକ୍ ପଛରେ ଧକ୍କା ହେଲା ବାଇକ୍, ବାପା ମୃତ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଗଛ ତଳୁ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ କରଞ୍ଜିଆ ଏନଏସିର ଶତାଧିକ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସଞ୍ଜୀବ ମିତ୍ତଲ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୭ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୭୨୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଦୁର୍ନୀତିର ଗନ୍ତାଘର ପାଲଟିଛି ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ୍: ଗରିବ ଗୁରୁବାଙ୍କୁ ମିଳୁନି ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ଏବଂ କିରୋସିନ୍‌

26/05/2020 at 8:36 PM

ଧର୍ମଶାଳା୨୬/୫: ଦୁର୍ନୀତିର ଗନ୍ତାଘର ପାଲଟିଛି ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ୍‌। ଗରିବ ଗୁରୁବାଙ୍କ ପାଇଁ ଆସୁଥିବା ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ, କିରୋସିନ୍‌ ସେମାନଙ୍କୁ ମିଳୁନି । ଅସାଧୁ ଡିଲରମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଆଳ ଦେଖାଇ ଏହାକୁ ହଡ଼ପ କରୁଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଥିରେ ସହଯୋଗ କରି ନିଜ ପକେଟ୍‌ ଗରମ କରୁଛନ୍ତି କିଛି ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ । ମାଳ ମାଳ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବି ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହେଉନି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ । ଫଳରେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ  ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେଣି ହିତାଧିକାରୀ । ସରକାର ଦେଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ଗରିବ ପାଉନାହାନ୍ତି । ଗରିବଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ହଡ଼ପ କରିନେଉଛନ୍ତି ଅସାଧୁ ଡିଲର । ପିଡିଏସ୍‌ ଚାଉଳ ହେଉ କି କିରୋସିନ୍‌ । ଏସବୁ ପାଇବାର ହକ୍‌ରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି ଗରିବ ହିତାଧିକାରୀ ।

ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଗରିବଙ୍କ ହକ୍‌ ଲୁଟୁଥିବା ଅସାଧୁ ଡିଲରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯେତେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ବି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେଉନି । ହେବ ବା କେମିତି ?  ଯେତେବେଳେ ଖୋଦ୍‌ କିଛି ଦୁର୍ନୀତି ଖୋର୍‌ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ  ନିଜ ପକେଟ୍‌ ଗରମ କରିବାକୁ ଏଭଳି ଅସାଧୁ ଡିଲରଙ୍କ ସାଥ୍‌ ଦେଉଛନ୍ତି । ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଧମଶାଳା ବ୍ଲକରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏଭଳି ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଏଥି ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଉନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏମିତିକି ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳର ଜଣେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ । ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗକୁ ବାଏଁ ବାଏଁ ଉଡ଼ାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଧର୍ମଶାଳା ଏମଆଇ । 

ଏଠି ତେଲିଆ ମୁଣ୍ଡରେ ତେଲ ନ୍ୟାୟରେ ଚାଲିଛି ସରକାରୀ ଯୋଜନା। ଯାହାର ଅଛି ସେ ସବୁ ସୁବିଧା ପାଉଛି । ଆଉ ଯାହାର ନାହିଁ ସେ ପେଟରେ  ଓଦା କନା ପକାଇ ଚୁପ୍‌ ରହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛି । ଆଉ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ହାତରେ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇବାର ଠିକା ଦିଆଯାଇଛି ସେଇ ମାନେ ହିଁ ସବୁକିଛି ହଡ଼ପ କରି ନିଜ ବ୍ୟାଙ୍କ ବାଲାନ୍ସ ବଢ଼ାଇବାରେ ମାତିଛନ୍ତି ।

   Related Posts