Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ଧୂଆଁଧାର ଶତକ ଓ ସଞ୍ଜୁଙ୍କ ଦମଦାର ଫିଫ୍ଟି: ୮ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ହରାଇଲା ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ
  • ||

ସକାଳୁ ଉଠି ବାସି ମୁହଁରେ ଗୁଡ଼ ଖାଇ ଗରମ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ : ଏହାପରେ ଯାହା ହେବ ଦେଖି ଉଡ଼ିଯିବ ହୋସ୍

7/04/2019 at 1:46 PM

ଆୟୁର୍ବେଦରେ କେବଳ ଯେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ରହିଛି ତାହା ନୁହେଁ ବରଂ ଆୟୁର୍ବେଦ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମକୁ ଏପରି ଔଷଧ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥର ମିଶ୍ରଣରୁ ହେଉଥିବା ଚୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ଯାହାଦ୍ବାରା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥାଏ। ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା ଗୁଡ଼ ବିଷୟରେ

ଭାରତ ଏକ ଏପରି ଦେଶ ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକେ ଗୁଡ଼ ଖାଇବାକୁ ଭଲ ପାଇଥାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକ ଏପରି ରହିଥାଆନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଯୋଗୁଁ ମିଠା ଖାଇନଥାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ମିଠା ଖାଇବାର ସଉକକୁ ପୂରା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ବି ସଚେତନ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଗୁଡ଼ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ପସନ୍ଦ ଅଟେ।

ଖାଲି ପେଟରେ ଗୁଡ଼ ସହ ପାଣି ପିଇଲେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ରକ୍ତ ପରିଷ୍କାର ହୋଇଥାଏ। ଶରୀରରେ ଠିକଭାବେ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ହୃଦରୋଗ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଉପଯୋଗୀ। ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ଳାନ୍ତି ଅନୁଭବ କଲେ ଗୁଡ଼ ଖାଇବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଶକ୍ତି ସ୍ତର ବଢ଼ିଯାଇଥାଏ। ଗୁଡ଼ ଶୀଘ୍ର ହଜମ ହୋଇଯାଇଥାଏ ଏବଂ ସୁଗାରର ସ୍ତର ବଢ଼ିନଥାଏ।

   Related Posts