Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକଣା କଡାକଡି କଲା ହଙ୍ଗକଙ୍ଗ, ବାହାର ଦେଶର ନାଗରିକଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ରୋକ୍
  • ||
  • ଟଳିଗଲା ମୃତ୍ୟୁ, ଅଳ୍ପକେ ମରଣ ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍କୁଟି ଚାଳକ : ସିସିଟିଭିରେ ଛାତିଥରା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୧୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ହଠାତ ହେଲା ବରଫ ଝଡ, ପବ୍‌ରେ ଫସିଗଲେ ୬୧ ଗ୍ରାହକ : ୩ ଦିନ ପରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ମା’ ସୁରେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ଦେବୀଙ୍କ ରୁପା ମୁକୁଟ
  • ||
  • ବୁଧବାରଠୁ କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା, ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧି
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ୱାଦ’, ୪ ତାରିଖରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ‘ସାଗର କବଚ ଓଡି-୨୧’, ସମରାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଓ ମେରାଇନ୍ ପୋଲିସ
  • ||

ଜାଲ ଦସ୍ତଖତ କରି ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଜମି ହଡ଼ପ ଉଦ୍ୟମ, ଜାଲିଆତି ପଛରେ କାମ କରୁଛି ବଡ଼ ରାକେଟ୍

19/10/2021 at 8:55 PM

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୧୯।୧୦:  ଜାଲ ଦସ୍ତଖତ କରି ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଜମି ହଡ଼ପ ଉଦ୍ୟମ । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନକୁ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ସୋର ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଚିଠି ପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଏଭଳି ଜାଲିଆତି । ୩ ତିନିଟି ଜାଲ୍ ଚିଠି ଏବଂ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ମିଥ୍ୟା ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟସ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏଭଳି ଜମି ଜାଲି କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ତେବେ ଏଭଳି ଜାଲିଆତି ପଛରେ ଏକ ବଡ଼ ରାକେଟ୍ କାମ କରୁଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ଏହାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସିଂହଦ୍ଵାର ଥାନାରେ ଏନେଇ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଛି।

ଜାଲ ଦସ୍ତାବିଜ୍ ଜରିଆରେ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଜମି ହଡ଼ପ ଉଦ୍ୟମ। ୩ ତିନିଟି ଜାଲ୍ ଚିଠି ଏବଂ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ମିଥ୍ୟା ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟସ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କରାଯାଇଛି ଚଞ୍ଚକତା। ଏଭଳି ଚଞ୍ଚକତାକୁ ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ସୋର ତହସିଲଦାର ଧରିବା ପରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନକୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ଆଉ ଏବେ ଜାଲିଆତିର ଖୋଳତାଡ଼ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ । ଯାଂଚ ସମୟରେ ସୋର ତହସିଲଦାରଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଦସ୍ତାବିଜ୍ ଜାଲ୍ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ମିଳିଥିବା ତଥ୍ୟ ଆଧାରରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପକ୍ଷରୁ ବାଲେଶ୍ବର ଓ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାର ଏସପି ଓ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲୋଡ଼ାଯାଇଛି । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଘଟଣାକୁ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇଥିବା ବେଳେ ପୁରୀ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଏନେଇ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଛି । ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଜମି ହଡ଼ପ ପାଇଁ ଏଭଳି ଚଞ୍ଚକତା କରିଥିବା ଜମି ମାଫିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ତଥା ଲ୍ୟାଣ୍ଡ କମିଟି ସଦସ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଜମି ଜାଲିଆତି ପଛରେ ଏକ ବଡ଼ ରାକେଟ୍ କାମ କରୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଯେତେବେଳେ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଜମି ହଡ଼ପ କଥା ଉଠିଛି ସେତେବେଳେ ସରକାର ତୁରନ୍ତ ଏହାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ କରିବା ସହ ଜମି ମାଫିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆକ୍ସନକୁ ଆସିବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଜୋର୍ ଧରିଛି ଦାବି ।

ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲା ସମେତ ୭ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ନାଁରେ ୬୦ହଜାର ୮୨୨ ଏକର ଜମି ରହିଛି । ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ରହିଛି ୬୦ହଜାର ୪୨୬ ଏକର ଜମି । ତେବେ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାରେ ଯେଉଁ ୩ ଜଣ ଜିମି ମାଫିଆ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଜମି ହଡ଼ପ ପାଇଁ ଏଭଳି ଚଞ୍ଚକତା କରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ନାଁ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ଦରକାର।

   Related Posts