Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍ କଡରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ଓଡିଶା ଫେରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଜଗାକାଳିଆଙ୍କ ପରିବାର : କାଳିଆକୁ ମାସେ ହେଲା ଜ୍ବର ଛାଡୁନି, ପଇସା ବି ଆଉ ନାହିଁ

22/09/2018 at 7:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨|୯: ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ଯୋଡାମୁଣ୍ଡରୁ ଅଲଗା ହୋଇଥିବା ଶିଶୁ ଜଗା କାଳିଆଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ପରିବାର । ଜଗା ସୁସ୍ଥ ଥିବା ବେଳେ କାଳିଆକୁ ମାସେ ହେଲା ଲାଗି ରହିଥିବା ଜ୍ବର ଛାଡୁନି । ସେପଟେ କହଁର ପରିବାରଙ୍କୁ ଆଉ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ମିଳୁନଥିବାରୁ ସେମାନେ ଓଡ଼ିଶା ଫେରିଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

କାଳିଆର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅବନତି । ମାସେ ହେଲା ଜର ଲାଗି ରହିଛି ଯେ ଛାଡୁନି । ଏମ୍ ସ ଡାକ୍ତର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରି ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିଲେ ବି ଜ୍ବର ଛାଡୁନି । ଯାହାକୁ ନେଇ କନ୍ଧମାଳର କହଁର ପରିବାର ବିଚଳିତ । ଓଡିଶା କନ୍ଧମାଳର ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗା କାଳିଆଙ୍କ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରଠାରୁ କାଳିଆର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଖରାପ ରହୁଛି । ଜଗା ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଖେଳା ବୁଲା କରୁଛି ହେଲେ କାଳିଆର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସେତେଟା ସୁଧାର ଆସିନାହିଁ । ଅନ୍ୟପଟେ ଓଡିଶା ଫେରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କହଁର ପରିବାର । କାରଣ ଜଗାକାଳିଆଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବାକୁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କାଟିଏ ନାହିଁ । କାରଣ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମୁତାବକ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଯେଉଁ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଥିଲା ତାହା ଧିରେ ଧିରେ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନିଆଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏକ ଏନଜିଓ ଜରିଆରେ ଦୈନଦିନ ଖର୍ଚ୍ଚ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରୁଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ଜଣେ କେୟାର ଟେକର ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଏହି ସହାୟତା ଦେଉଥିଲେ । ହେଲେ ମାସେରୁ ଅଧିକ ସମୟ ହେଲାଣି ସେହି କେୟାର ଟେକରଙ୍କ ଦେଖା ମିଳୁନାହିଁ ବୋଲି ଜଗା କାଳିଆଙ୍କ ବାପା ଭୁୟାଁ କହଁର କହିଛନ୍ତି ।

ଏନଜିଓ ଏବେ ସହାୟତାର ହାତ ଫେରାଇ ନେବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଭଳି ସ୍ଥାନରେ ଏକାକୀ ଦୁଇ ଶିଶୁଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ରଖିବା ଓ ଡାକ୍ତର ଟିମ୍ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ରହିବା ଭୁୟାଁ କହଁରଙ୍କ ପାଇଁ କାଠିକର ପାଠ ହେଲାଣି । ସେପଟେ କନ୍ଧମାଳ ଫିରିଙ୍ଗିଆରେ ଥିବା ଆଉ ଦୁଇ ପିଲା ଓ ବୁଢା ବାପା ଏକାକୀ ଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ କଥା ବୁଝିବାକୁ କେହି ନାହିଁ । ତେଣୁ କହଁର ପରିବାରକୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଭୁୟାଁ କହଁର ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts