Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ଵାଦ’ ପ୍ରଭାବ: ଆସନ୍ତାକାଲି ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

କରୋନା ଯୋଗୁ କୋର୍ଟରେ ବନ୍ଦ ହେବ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ଓ ଗାଉନର ବ୍ୟବହାର: CJI

13/05/2020 at 4:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩।୫: କୋର୍ଟରେ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଏବଂ ଓକିଲଙ୍କ ଗାଉନ୍ ଓ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର କଟକଣା ଜାରି ହେବ। ମୁଖ୍ୟ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏସ.ଏ.ବୋବଡେ ବୁଧବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏକ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଅବସରରେ ଜଷ୍ଟିସ ବୋବଡେ ଏ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ବଳେ ଏନେଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂରେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିବା ବେଳେ ବରିଷ୍ଠ ଓକିଲ କପିଲ ଶିବଲଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ଓକିଲ ଏବଂ ନ୍ୟାୟାଧୀଶଙ୍କ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ଓ ଗାଉନ ପିନ୍ଧା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ରୋକି ଦିଆଯିବା ଦରକାର ବୋଲି ବୋବଡେ କହିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପୋଷାକ ଦ୍ୱାରା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର ଯେଥେଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ଏଣୁ କିଛି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଭଳି ପରିଧାନରେ ବିଚାରପତି ଏବଂ ଓକିଲମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟକୁ ନ ଆସିବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ।

ହ୍ୱାଟସ୍‌ ଆପ ପୈଠ ସେବା ଉପରେ ନିଷିଦ୍ଧାଦେଶ ଜାରି ଲାଗି ସରକାରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାକୁ ଏକ ପିଟିସନର ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ ଶୁଣାଣିରେ ମୁଖ୍ୟ ନ୍ୟାୟାଧୀଶଙ୍କ ସମେତ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଇନ୍ଦୁ ମଲହୋତ୍ରା ଓ ଜଷ୍ଟିସ ଋଷିକେଶ ରାୟ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ବୁଧବାର ଏହି ଶୁଣାଣିରେ ବିଚାରପତି ଧଳା ସାର୍ଟ ଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ପିନ୍ଧିଥିଲେ। ତେବେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ଓକିଲ କପିଲ ଶିବଲ ବିଚାରପତିମାନଙ୍କ ଔପଚାରିକ ପୋଷାକ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ଏହାର ଜବାବରେ ମୁଖ୍ୟନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ଓ ଗାଉନ ଆଦି ଅତିରିକ୍ତ ପୋଷାକ ଦ୍ୱାରା ସଂକ୍ରମଣର ଭୟ ଅଧିକ ରହିଛି।

ଏଣୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଏବଂ ଓକିଲମାନଙ୍କର ପୋଷାକ ପରିଧାନ ନେଇ ଏକ ଅଧିସୂଚନା ଜାରି କରିବେ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଶିବଲଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟବିଚାରପତିଙ୍କ ଶୁଣାଣି ପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଶୁଣାଣିରେ ସୋଲିସିଟର ଜେନେରାଲ  କେବଳ ଧଳା ସାର୍ଟ ଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡରେ କୋର୍ଟକୁ ଆସିଥିଲେ।

   Related Posts