Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୬୬୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ସରକାର ଓ କୃଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ବିଫଳ: ପୁଣି ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା, ଜାରି ରହିବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • ସୋର : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରାସ୍ତା କଡ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍ଦୁ, ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍, ପରମିଟ୍ ନଥାଇ ପରିବହନ ହେଉଥିଲା ଅଧିକ ଓଜନର ସାମଗ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଦୁଇ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ମୃତ, ବାପା-ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଦାଦା ବଟି ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ, ମାଉଜର ଓ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କରୋନା ଯୋଗୁ କୋର୍ଟରେ ବନ୍ଦ ହେବ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ଓ ଗାଉନର ବ୍ୟବହାର: CJI

13/05/2020 at 4:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩।୫: କୋର୍ଟରେ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଏବଂ ଓକିଲଙ୍କ ଗାଉନ୍ ଓ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର କଟକଣା ଜାରି ହେବ। ମୁଖ୍ୟ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏସ.ଏ.ବୋବଡେ ବୁଧବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏକ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଅବସରରେ ଜଷ୍ଟିସ ବୋବଡେ ଏ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ବଳେ ଏନେଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂରେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିବା ବେଳେ ବରିଷ୍ଠ ଓକିଲ କପିଲ ଶିବଲଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ଓକିଲ ଏବଂ ନ୍ୟାୟାଧୀଶଙ୍କ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ଓ ଗାଉନ ପିନ୍ଧା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ରୋକି ଦିଆଯିବା ଦରକାର ବୋଲି ବୋବଡେ କହିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପୋଷାକ ଦ୍ୱାରା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର ଯେଥେଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ଏଣୁ କିଛି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଭଳି ପରିଧାନରେ ବିଚାରପତି ଏବଂ ଓକିଲମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟକୁ ନ ଆସିବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ।

ହ୍ୱାଟସ୍‌ ଆପ ପୈଠ ସେବା ଉପରେ ନିଷିଦ୍ଧାଦେଶ ଜାରି ଲାଗି ସରକାରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାକୁ ଏକ ପିଟିସନର ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ ଶୁଣାଣିରେ ମୁଖ୍ୟ ନ୍ୟାୟାଧୀଶଙ୍କ ସମେତ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଇନ୍ଦୁ ମଲହୋତ୍ରା ଓ ଜଷ୍ଟିସ ଋଷିକେଶ ରାୟ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ବୁଧବାର ଏହି ଶୁଣାଣିରେ ବିଚାରପତି ଧଳା ସାର୍ଟ ଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ପିନ୍ଧିଥିଲେ। ତେବେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ଓକିଲ କପିଲ ଶିବଲ ବିଚାରପତିମାନଙ୍କ ଔପଚାରିକ ପୋଷାକ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ଏହାର ଜବାବରେ ମୁଖ୍ୟନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ଓ ଗାଉନ ଆଦି ଅତିରିକ୍ତ ପୋଷାକ ଦ୍ୱାରା ସଂକ୍ରମଣର ଭୟ ଅଧିକ ରହିଛି।

ଏଣୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଏବଂ ଓକିଲମାନଙ୍କର ପୋଷାକ ପରିଧାନ ନେଇ ଏକ ଅଧିସୂଚନା ଜାରି କରିବେ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଶିବଲଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟବିଚାରପତିଙ୍କ ଶୁଣାଣି ପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଶୁଣାଣିରେ ସୋଲିସିଟର ଜେନେରାଲ  କେବଳ ଧଳା ସାର୍ଟ ଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡରେ କୋର୍ଟକୁ ଆସିଥିଲେ।

   Related Posts