Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

କରୋନା କାଳରେ ମାଲେମାଲ୍‌ ଉଦ୍ୟୋଗପତି, ସମ୍ପତ୍ତିରେ ୪୫% ବୃଦ୍ଧି ସହ ପୁଣି ଶୀର୍ଷରେ ଜ୍ୟାକ୍‌ ମା

20/10/2020 at 7:12 PM

ବେଜିଂ ୨୦/୧୦: କରୋନା କାଳରେ ବହୁ ଲୋକ ଜୀବନ ଜୀବିକା ହରାଇଛନ୍ତି। ସାଧାରଣ ଜୀବନ ଯାଥ୍ରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବହୁ ଉଦ୍ୟୋଗପତି କିନ୍ତୁ ବେଶ ଲାଭ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ବିଶେଷ କରି ଇ-କମର୍ସ ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକ ଜବରଦସ୍ତ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ଚୀନର ଏକ ନମ୍ବର ଧନୀ ଭାବେ ପରିଚିତ ଜ୍ୟାକ୍‌ ମା ପୁଣିଥରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି। କରୋନା ମହାମାରୀ ସତ୍ବେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ୪୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଇ-କମର୍ସ ଦୁନିଆର ବେଶ ଜଣାଶୁଣା ନାଁ ହେଉଛି ଅଲିବାବା। ଏହାର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ହେଉଛନ୍ତି ଚୀନର ଜ୍ୟାକ୍‌ ମା। କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଓ ସଟଡାଉନ୍‌ ଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ଲୋକେ ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ସପିଂ କରିବାକୁ ବିକଳ୍ପ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଯାହାର ଲାଭ ଉଠାଇଛି ଅଲିବାବା କମ୍ପାନୀ।

ହୁରୁନ୍‌ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଜ୍ୟାକ୍‌ ମାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୨୦୧୯ ତୁଳନାରେ ୨୦୨୦ରେ ୪୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ୫୮.୮ ଆରବ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସେପଟେ ଗେମିଂ ଆପ୍‌ ତିଆରି କରୁଥିବା କମ୍ପନୀ ଟେନ୍‌ସେଣ୍ଟର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ମା ହୁଆତେଙ୍ଗ ୫୭.୪ ଆରବ ଡଲାର ସହ ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଗତବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି।

ପାଣି ବୋତଲ ପ୍ରସ୍ତୁତକାରୀ କମ୍ପାନୀ ନୋଗଫୁ ସ୍ପ୍ରିଙ୍କର ମାଲିକ ଝୋଙ୍ଗ ଶାନଶାନ୍‌ ୫୩.୭  ଆରବ ଡଲାର ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ଲିଷ୍ଟରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଜଡ଼ିତ ଅଧିକାଂଶ କମ୍ପାନୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ହୁରୁନ୍‌ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

   Related Posts