Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦେଶ କଲା ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ଦୂର ହେଉଛି କରୋନା ଭୟ, ଆଉ ୬୬୦ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଆରୋଗ୍ୟ
  • ||
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||

କରୋନା ଭୟ: ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପିଟିପିଟି ଯବାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

21/08/2020 at 7:18 AM

ଭଞ୍ଜନଗର୨୧/୮: କରୋନା ଭୟ । ଜଣେ ଯବାନଙ୍କୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପିଟିପିଟି ଅତି ନିର୍ମମଭାବେ ହତ୍ୟା । ଏଭଳି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାତୁଲା ଗ୍ରାମରେ । ମୃତ ଯବାନ ସାହସପୁର ଗ୍ରାମର ରଞ୍ଜନ କୁମାର ନାହାକ(୨୬) ବୋଲି ପୁଲିସ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ।

ଘଟଣା ଘଟିଛି ଗତକାଲି ରାତିରେ । ରଞ୍ଜନ ତାଙ୍କର ସାଙ୍ଗ ନନ୍ଦିଘୋର ଗ୍ରାମର ବିନୋଦ ଗୌଡ଼ଙ୍କ ମାମୁ ଘର ବାତୁଲା ଗ୍ରାମକୁ ମିଶି ଯାଇଥିଲେ। ଗାଁ ଭିତରକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଛାଡ଼ିନଥିବାବେଳେ ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ରଞ୍ଜନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଗାଙ୍ଗପୁର ପୁଲିସ ୨୩୯/୨୦ ପ୍ରକାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରହିଥିବା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଧୀରେଶ ଦାଶ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ବିନୋଦ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କରୋନା କଟକଣାରୁ ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରବେଶକୁ ବିରୋଧ କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି ନା ଏହା ପଛରେ ଅନ୍ୟ କିଛି କାରଣ ରହିଛି ତାହା ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ଭଞ୍ଜନଗର ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ଶେଖର ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ।

ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଆଇଆଇସି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତୀୟ ସ୍ଥଳସେନାର ଯବାନ ରଞ୍ଜନ କିଛିଦିନ ତଳେ ଛୁଟିରେ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟଜଣେ ସାଙ୍ଗ ନନ୍ଦିଘୋର ଗ୍ରାମର ବିନୋଦଙ୍କ ସହ ଗତକାଲି ଦେଖାହୋଇଥିଲେ। ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୭ଟାରେ ଉଭୟ ବିନୋଦଙ୍କ ମାମୁ ଘର ଗାଁ ବାତୁଳାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏମାନଙ୍କ ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରବେଶକୁ ବାତୁଲା ଗ୍ରାମର କିଛି ଯୁବକ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ।

ଏନେଇ ବାତୁଲା ଗ୍ରାମର କିଛି ଯୁବକ ଓ ଯବାନ ରଞ୍ଜନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇଥିଲା । ପରେ ହାତାହାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଥା ଗଲା । ଆଉ ରାତି ପାଖାପାଖି ସାଢେ ୮ଟାରେ ଗ୍ରାମର ଯୁବକମାନେ ସଂଗଠିତ ହୋଇ ଠେଙ୍ଗା ଓ ବିଭିନ୍ନ ମାରଣାସ୍ତ୍ରରେ ଉଭୟ ରଞ୍ଜନ ଓ ବିନୋଦଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଅତର୍କିତ ଏଭଳି ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଆସୁଥିବା ଦେଖି ରଞ୍ଜନ ଓ ବିନୋଦ ବାଇକ୍‌ ଛାଡ଼ି ଦୌଡିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଯୁବକମାନେ ଏମାନଙ୍କୁ ଚାରିପଟୁ ଘେରି ଯାଇ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ପିଟିଥିଲେ । ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଭୟ ବାତୁଲା ଗ୍ରାମ ରାସ୍ତାରେ ପଡ଼ି ରହିଥିଲେ ।

ମରିଯାଇଥିବା ଭାବି ଯୁବକମାନେ ପଳାଇଥିଲେ । ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଠାରୁ ସୂଚନା ପାଇ ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଧୀରେଶ ଦାଶ ସଦଳବଳେ ବାତୁଲା ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେତେବେଳକୁ ଭାରତୀୟ ସ୍ଥଳସେନାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସିପାହୀ ରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି ସାରିଥିଲା । ବିନୋଦକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଥିବାବେଳେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଯବାନ ରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛଦ ପାଇଁ ଆସିକା ଡାକ୍ତରଖାନା ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ମୃତଦେହ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଯବାନର ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ସାହାସପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୋକାକୁଳ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

   Related Posts