Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ-୨ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୪ ଆନ୍ତଃ ଜିଲ୍ଲା ଡକାୟତ
  • ||

ଭାରତର ଏହି କମ୍ପାନୀ ଲଞ୍ଚ କଲା ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ଦାମୀ ଚକୋଲେଟ୍ : ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ

23/10/2019 at 3:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୧୦: ଅନେକ ସେକ୍ଟରରେ କାମ କରୁଥବା ଆଇଟିସି କମ୍ପାନୀ ସବୁଠୁ ଦାମୀ ଚକୋଲେଟ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଏହି ଚକୋଲେଟର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମକୁ ପାଖାପାଖି ୪.୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା। ଆଇଟିସି ଚକୋଲେଟକୁ ନିଜର ଫାବଲ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଜରିଆରେ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଏହା ଗିନିଜ ଓ୍ବାଲର୍ଡ଼ ରେକର୍ଡ଼ରେ ସାମିଲ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୨ମସିହାରେ ଡେନମାର୍କର ଆର୍ଟିସନ୍ ଫ୍ରିଟଜ ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ଦାମୀ ଇଣ୍ଡିଭିଜୁଲ୍ ଚକୋଲେଟ ଥିଲା। ଏହି ଚକୋଲେଟର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମକୁ ପାଖାପାଖି ୩.୩୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା।

ଏହା କାଠ ବାକ୍ସରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଏଥିରେ ୧୫ଗ୍ରାମର ୧୫ଟି ଟ୍ରଫଲ୍ସ ରହିବ। ଏହି ବାକ୍ସର ମୂଲ୍ୟ ସମସ୍ତ ଟ୍ୟାକ୍ସକୁ ମିଶାଇ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ।

ଏହି ଚକୋଲେଟ୍ ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ କରିବ ବୋଲି ସମସ୍ତଙ୍କର ଆଶା ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଏହାକୁ ଦୀପାବଳି ପୂର୍ବରୁ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି।

ଆଇଟିସି ଫାବଲ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଜରିଆରେ ପ୍ରିମିୟମ୍ ଚକୋଲେଟର ଆରମ୍ଭ ୨୦୧୬ମସିହାରୁ କରିଥିଲେ। ଏହି କମ୍ପାନୀ ନିଜର ପ୍ରିମିୟମ୍ ଚକୋଲେଟକୁ ଲକ୍ଜରି ହୋଟେଲ୍ ଏବଂ ବଡ଼ ବଡ଼ ସହରରେ ବିକ୍ରି କରୁଛି।



ପ୍ରିମିୟମ୍ ଚକୋଲେଟକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ସେଫଙ୍କୁ ରଖିଛି। କମ୍ପାନୀ ନିକଟରେ ଅନେକ ଶସ୍ତା ଚକୋଲେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଲଞ୍ଚ କରିଛି।




   Related Posts