Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

୧୮ ହଜାର ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ଉଡିଲା ତ୍ରିରଙ୍ଗା : ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ଛୁଟିଲା ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରଶଂସାର ସୁଅ

26/01/2019 at 4:55 PM

ଲଦାଖ ୨୬/୧ : ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଅବସରରେ ଲଦାଖରେ ୧୮ ହଜାର ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ଆଇଟିବିପି ଯବାନ, ମାଇନସ ୩୦ ଡିଗ୍ରୀ ତାପମାତ୍ରାରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଉଡାଇଛନ୍ତି | ଏହାସହ ଯବାନମାନେ “ଭାରତ ମାତ କି ଜୟ” ନାରା ଦେଇଥିଲେ | ଆଇଟିବିପି ଟ୍ୱିଟରରେ ଯବାନଙ୍କ ପତାକା ଉଡାଇବା ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଛି | ଲାଦଖ ଭାରତ ଚୀନ ସୀମାରେ ଅବସ୍ଥିତ | ଏଠାରେ ଯେକୌଣସି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଚୀନର ଆକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା ରହିଥାଏ | ଡୋକଲାମ ବିବାଦ ପରେ ଏହି ଅଂଚଳରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ସୁରକ୍ଷା ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି |


ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି, କିଭଳି ଆଇଟିବିପି ଯବାନ ବରଫ ଚାଦରରେ ଘୋଡେଇ ହୋଇଥିବା ହିମାଳୟରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଧରି ଚାଲୁଛନ୍ତି | ଶରୀର କୋଲପ୍ସ ହେଲା ଭଳି ଥଣ୍ଡାରେ ମଧ୍ୟ ଯବାନ ଗୋଟିଏ ହାତରେ ବନ୍ଧୁକ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ହାତରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଧରି “ଭାରତ ମାତ କି ଜୟ” ଗାନ କରି ଚାଲିଛନ୍ତି | ଏଠାରେ ତାପମାତ୍ରା -୩୦ରୁ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ରହିଥାଏ | ଏହି ଜାଗାର ଉଚ୍ଚତା ୯ ହଜାର ଫୁଟରୁ ୨୦ ହଜାର ଫୁଟ ରହିଛି |


ଆଇଟିବିପି ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ସେୟାର କରିବା ପରେ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ଭିଡିଓ ଦେଖି ଲୋକେ ଯବାନଙ୍କ ବୀରତ୍ୱ ଏବଂ ସାହାସିକତାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି | ଲୋକେ ଯବାନମାନଙ୍କୁ ସେଲ୍ୟୁଟ କରିବା ସହ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସର ଶୁଭକାମନା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି |


ଲାଦଖରେ ଏବେ ପାଗ ବହୁତ ଥଣ୍ଡା ରହିଛି | ଏଠାରେ ଅନେକ ଜାଗାକୁ ରାସ୍ତା ନାହିଁ | ଯେଉଁସବୁ ରାସ୍ତା ଅଛି ସେ ବରଫ ଚାଦରରେ ଘୋଡେଇ ହୋଇଯାଇଥାଏ | ଏଭଳି ଜାଗାରେ ସୀମାରେ ଯବାନ ଛିଡା ହୋଇ ଦିନ ରାତି ପହରା ଦେଉଛନ୍ତି | ବେଳେବେଳେ ଯବାନ ୫/୬ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବେସ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ମଧ୍ୟ ଆସିପାରିନଥାନ୍ତି | କ୍ୟାମ୍ପକୁ ନ ଆସିପାରିଲେ ଯବାନ ଇଗଲୁ ତିଆରି କରି ରହନ୍ତି |


ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଯବାନମାନେ ବରଫାବୃତ୍ତ ପାହାଡ ଉପରେ ଯୋଗ କରିଥିଲେ |

   Related Posts