Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚେତୁନାହାଁନ୍ତି ଅମାନିଆ : ବିଭିନ୍ନ ଆଳ କରି ବଜାରରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି, ଫାଇନ୍ ବି ଗଣୁଛନ୍ତି
  • ||
  • ‘ଟିକାରୁ ଜିଏସଟି ଛାଡ କର’ : କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ବାହାରିଲେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧୫ ମୃତ
  • ||
  • କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ମେଡିସିନ୍ ନେଇ ଜାରି ହେଲା ଏସଓପି : ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଯାଞ୍ଚ ହେବ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା
  • ||
  • ରାଜସ୍ଥାନରେ ୧୪ ଦିନିଆ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଲଗାଇଲେ ସରକାର, ୩୧ ଯାଏଁ ହୋଇପାରିବନି ବିବାହ
  • ||
  • ପଶୁପକ୍ଷୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି କରୋନା, ଆଗରୁ ଆହୁରି ହେବେ ସଂକ୍ରମିତ ! ଚିନ୍ତାରେ ସରକାର
  • ||
  • ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ପ୍ରତି ବିପଦ ବେଶୀ, ଦୈନିକ ୫୦୦ ଶିଶୁ ହେଉଛନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୪୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗାଁ ନିକଟରେ ବୁଲୁଛି ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ୧୨ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୨,୨୩୮ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ନକରିବା ଲଜ୍ଜାଜନକ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟର କଥା ହେବ: ଗମ୍ଭୀର

11/11/2020 at 3:29 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧।୧୧: ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ଵରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ରେକର୍ଡ ପଞ୍ଚମ ଥର ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛି। ଏଥି ସହ ସେ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଟି-୨୦ରେ ବାଦଶାହା। ମଙ୍ଗଳବାର ମୁମ୍ବାଇ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସଙ୍କୁ ୫ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ପଞ୍ଚମ ଥର ଏବଂ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଆଇପିଏଲ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛି। ଏଥିସହ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଇପିଏଲରେ ସବୁଠୁ ସଫଳ ଅଧିନାୟକ ହେବାର ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି।

ଆଇପିଏଲରେ ମୁମ୍ବାଇକୁ ପୁଣି ଥରେ ଚମ୍ପିଆନ କରାଇବା ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ କରାଯିବାକୁ ଦାବି ଉଠିବାରେ ଲାଗିଛି। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ପଦ ପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନାମ ବିଚାର ନକରାଗଲେ ଏହା ବହୁତ ଲଜ୍ଜାଜନକ ଏବଂ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବୋଲି ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ରୋହିତଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ କରାନଯାଏ ତେବେ ଏଥିରେ ଦଳର ହିଁ କ୍ଷତି ଘଟିବ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନୁହେଁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଜଣେ ଅଧିନାୟକ ସେତେ ଭଲ ହୋଇଥାଏ, ଯେତିତି ଭଲ ଏହାର ଟିମ୍ ହୋଇଥାଏ। ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ, ରୋହିତ ଜଣେ ଭଲ ଅଧିନାୟକ। ସେ ନିଜକୁ ସାବ୍ୟସ୍ତ ମଧ୍ୟ କରି ସାରିଛନ୍ତି। ଅଧିନାୟକ ପାଇଁ ଏକ ମାପଦଣ୍ଡ ହୋଇଥାଏ ଯେ, କିଏ ଭଲ ଅଧିନାୟକ ଏବଂ କିଏ ବିଫଳ ଅଧିନାୟକ।

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଓପନର କହିଛନ୍ତି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପରଖିବା ମାପଦଣ୍ଡ ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ସମାନ ହେବା ଉଚିତ୍। ରୋହିତ ନିଜର ଅଧିନାୟକତ୍ଵରେ ଟିମ୍‌କୁ ପାଞ୍ଚ ଥର ଚମ୍ପିଆନ କରାଇ ସାରିଲେଣି। ଆମେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ସବୁଠୁ ସଫଳ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ କହୁଛୁ କାରଣ ସେ ଦେଶକୁ ଦୁଇ ଥର ବିଶ୍ଵ ବିଜେତା କରାଇଛନ୍ତି। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ତିନି ଥର ଆଇପିଏଲ ଟ୍ରଫି ଜିତାଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ରୋହିତଙ୍କୁ ଯଧି ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ଵ ନମିଳେ ତେବେ ଏହା ଲଜ୍ଜାକର କଥା ହେବ ବୋଲି ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts