Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ଚୀନ ମାନଚିତ୍ରରେ ଲଦାଖ ଆସିବାରୁ ଭାରତ କ୍ଷୁବ୍ଧ, ଟ୍ବିଟର ସିଇଓଙ୍କୁ ଭାରତର କଡ଼ା ଚେତାବନୀ

22/10/2020 at 2:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୧୦: ମାଇକ୍ରୋ ବ୍ଲଗିଙ୍ଗ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ଟ୍ବିଟର ଲଦାଖ ଓ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରକୁ ଚୀନର ଅଂଶ ଭାବେ ଦେଖାଇବାରୁ ଭାରତ କ୍ରୋଧ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛି। ଏହା ସହ ଟ୍ବିଟରକୁ କଡ଼ା ଚେତାବନୀ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି। ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସଚିବ ଅଜୟ ସାହାନି ଏହି ମାମଲାକୁ ନେଇ ଟ୍ବିଟର ସିଇଓ ଜ୍ୟାକ୍ ଡୋରସିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଏହା ଉପରେ ସରକାରଙ୍କ ଆପତ୍ତି ଥିବା ଜଣାଇବା ସହ ଏ ନେଇ ସତର୍କ କରିଛନ୍ତି ଟ୍ବିଟର ସିଇଓଙ୍କୁ। ଭାରତ ନକ୍ସା ଟ୍ବିଟରରେ ଭୁଲ ଭାବେ ଦେଖାଯାଇଛି କହିଛନ୍ତି ଅଜୟ। ସେଥିପାଇଁ ସେ କହିଛନ୍ତି ଭାରତର ଅଖଣ୍ଡତାକୁ ଅନାଦର କରିବା ନେଇ କୌଣସି ପ୍ରୟାସକୁ ସ୍ବୀକାର କରାଯିବ ନାହିଁ।

ଏହି ଚିଠିର ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ଟ୍ବିଟର ରଖିଛି। ଟ୍ବିଟର ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସହିତ କାମ କରିବା​‌ ପାଇଁ ସେମାନେ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ। ଯାହା ବି କିଛି ଚିଠିରେ ଦର୍ଶଯାଇଛି ତାହାକୁ ସେମାନେ ବୁଝୁଛନ୍ତି ଓ ଏହାର ସମ୍ମାନ କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ବିଟର ପ୍ରବକ୍ତା ବୟାନ ଜାରି କରି କହିଥିଲେ ମାମଲାର ସମ୍ବେଦନଶୀଳତାକୁ ବୁଝାଯାଉଛି। ରବିବାର ଦେଖା ଦେଇଥିବା ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ବାବଦରେ ମଧ୍ୟ ମେସାନେ ଅବଗତ ଥିବା ସୂଚାଇଛନ୍ତି। ଏହି ପୂରା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଓ ସମାଧାନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି।

କ’ଣ ଥିଲା ମାମଲା: ଅକ୍ଟୋବର ୧୮ରେ ଟ୍ବିଟର ତା’ ଫ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଲଦାଖର ଜି​‌ୟୋ ଟ୍ୟାଗ୍ ଲୋକେସନକୁ ଚୀନରେ ଦେଖାଇ ଥିଲା। ନ୍ୟାସନାଲ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଆନାଲିଷ୍ଟ ନୀତିନ ଗୋଖଲେ ଓ ଅବଜରଭର ରିସର୍ଚ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଏହି ମାମଲାକୁ ଉଠାଇ ଥିଲେ।

   Related Posts