Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ଦୂତାବାସ ନିକଟରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା : “ଭାରତ ଉପରେ ଭରସା ଅଛି, ଆମ ନାଗରିକଙ୍କର କିଛି ହେବନି”- ଇସ୍ରାଏଲ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

30/01/2021 at 8:51 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦।୦୧: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଶୁକ୍ରବାର ସଂଧ୍ୟା ସମୟରେ ଇସ୍ରାଏଲ ଦୂତାବାସ ନିକଟରେ ବୋମା ବିସ୍ପୋରଣ ଘଟଣା । ବିସ୍ଫୋରଣକୁ ନେଇ ଭାରତ ଓ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ଲଗାତର ଯୋଗାଯୋଗରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏସବୁ ଭିତରେ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେନ୍‌ଜାମିନ ନେତନ୍ୟାହୁଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେନ୍‌ଜାମିନ ନେତନ୍ୟାହୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମକୁ “ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ” ରହିଛି , ଦୂତାବାସରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭାରତ କଡା ସୁରକ୍ଷା ଦେବ । ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ବାସିନ୍ଦା ଓ ୟେହୁଦୀମାନଙ୍କୁ ଭାରତ ସୁରକ୍ଷା ଦେବ ବୋଲି ଆମର ଭରସା ରହିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଶୁକ୍ରବାର ସଂଧ୍ୟା ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଇସ୍ରାଏଲ ଦୂତାବାସ ନିକଟରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା । ବୁଦା ମୂଳରେ ଗୋଟିଏ IED ରଖା ଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଆଉ କୌଣସି ବୋମା ମିଳିନାହିଁ । ଘଟଣା ପରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ କମିଶନର ଏବଂ IB ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଘଟଣା ପରେ ସାରା ଦେଶର ସବୁ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ହାଇଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଅଯୋଧ୍ୟା ସହ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ଯ ହାଇ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ତେବେ ବିସ୍ଫୋରଣରେ କେହି ଆହତ ହୋଇନାହାନ୍ତି, କିଛି ଗାଡି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବିସ୍ଫୋରଣ ସ୍ଥଳକୁ କର୍ଡନ କରି ସୁରକ୍ଷା ବ୍ଯବସ୍ଥା ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଅତିରିକ୍ତ ସି.ଆର.ପି.ଏଫ ଫୋର୍ସ ମଧ୍ଯ ଘଟଣା ସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ଛାନଭିନ୍ କରୁଛି। ଏପଟେ ଏହି ଘଟଣା ନେଇ ଇସ୍ରାଏଲ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି, ବିସ୍ଫୋରଣରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇ ନାହାନ୍ତି କି ଦୂତାବାସ ବିଲଡିଂର କୌଣସି କ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ, ଭାରତୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି । ଇସ୍ରାଏଲ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଭାରତର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ୍ . ଜୟଶଙ୍କର କଥାହୋଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts