Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନକୁ ରକ୍ଷା ନାହିଁ : ଭାରତ ସହ ଛିଡା ହୋଇଛି ଏହି ଦେଶ, କେତେଦିନ ଲୁଚିବ ମସୁଦ !

20/02/2019 at 4:26 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୨ : ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ତିକ୍ତତା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ପାକିସ୍ତାନଠୁ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ଭାରତ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିଛି | ଏନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଭାରତକୁ ଧମକ ଦେଇଛି | ଅନେକ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଭାରତ ସହ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି | କିଛି ଦେଶ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଭାରତର ସାଥ ଦେବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଦେଶମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛି ଇସ୍ରାଇଲ | କୌଣସି ସର୍ତ୍ତ ନରଖି ଭାରତକୁ ସବୁ ପ୍ରକାର ସହାୟତା ଦେବ ବୋଲି ଇସ୍ରାଇଲ ଘୋଷଣା କରିଛି |


ଫିଲିପାଇନ୍ସ ବିରୋଧରେ ଇସ୍ରାଇଲ ଯେଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇଥିଲା ଭାରତ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ସେହିଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉ ବୋଲି କହିଛି ଇସ୍ରାଇଲ | ଭାରତରେ ଥିବା ଇସ୍ରାଇଲ ରାଜଦୂତ ଡାକ୍ତର ରାଂନ ମଲ୍କା ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ଇସ୍ରାଇଲ ସେନା ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ସେନା ଭାବେ ପରିଗଣିତ |


ଇସ୍ରାଇଲ ସରକାର ଭାରତ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ନିଜ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଭାରତକୁ କିଭଳି ସହାୟତା ଦରକାର | ଇସ୍ରାଇଲ ଭାରତକୁ ନିଜର ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁ ବୋଲି କହିଛି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦୀ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା | ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଇସ୍ରାଇଲର କୌଣସି ପ୍ରକାର ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ | ଜେରୁଜେଲମ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ସମସ୍ତ ମୁସଲମାନ ଦେଶ ଇସ୍ରାଇଲ ବିରୋଧରେ ରହିଛି | ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଇସ୍ରାଇଲର ସାଥ ଦେଇନାହିଁ | ତଥାପି ଇସ୍ରାଇଲ ଭାରତକୁ ସବୁ ପ୍ରକାର ସହାୟତା ଯୋଗେଇ ଦେବା ବହୁତ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପୁଲୱାମା ହମଲା ପରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ କୂଟନୀତି ସ୍ଥରରେ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି | ଏନେଇ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ଆମେରିକାରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ କାଷ୍ଟ୍ରଦୂତଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି | ଲାହୋର-ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଶ୍ରୀନଗର ବସ ସେବାକୁ ଏହି ହମଲା ପରେ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି ଭାରତ | ଏହାଛଡା ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆମଦାନୀ ହେଉଥିବା ବସ୍ତୁ ଉପରେ ୨୦୦ ପ୍ରତିଶତ ସୀମା ଶୁଳ୍କ ଲଗାଇଛି | ବଲିଉଡରେ ପାକିସ୍ତାନୀ କଳାକାରଙ୍କୁ କାମ ନଦେବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି |


୧୪ ତାରିଖରେ ପୁଲୱାମା ହମଲା ଦିନ ଇରାନର ରିଭଲ୍ୟୁସନାରୀ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଉପରକୁ ମଧ୍ୟ ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲା ହୋଇଥିଲା | ଏଥିରେ ୨୮ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ | ଏହି ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲା ପାଇଁ ଇରାନ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦାୟୀ କରିଛି |

   Related Posts