Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଞ୍ଜେଲା ମାର୍କେଲଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ ! ଜର୍ମାନ ନିର୍ବାଚନରେ ଖୁବ୍ କମ ଭୋଟରେ ହାରିଲା ମାର୍କେଲଙ୍କ ପାର୍ଟି, କ୍ଷମତା ଡୋର ସୋସିଆଲ ଡେମୋକ୍ରାଟ୍ସଙ୍କ ହାତକୁ ଯିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ଗୁଲାବ’ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ହୋଇନି ବେଶୀ ପବନ, କୋରାପୁଟ ଓ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ବ୍ଲକ୍‌ରେ ଅଧିକ ବର୍ଷା : SRC
  • ||
  • କାଲିମେଳା : ରାସ୍ତାରେ ଚାଲୁଛି ୨ରୁ ୩ଫୁଟ ବର୍ଷାଜଳ, ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ବରେ ଅଟକିଛି ଯାନବାହାନ
  • ||
  • ମୋହନା : ଗଜପତିରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଲା ‘ଗୁଲାବ’, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଗଛ ପଡି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ : ୪୦ ତମ ଲିଗ୍‌ ମୁକାବିଲାରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଓ ରାଜସ୍ଥାନ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ବଣୁଆ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ମଞ୍ଚାରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଘରକୁ ଯିବାବେଳେ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଧସିଲା ମାଟି ଅତଡା, ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବାତ୍ୟାରୁ ଗଭୀର ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ‘ଗୁଲାବ’, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଲାଗି ରହିଛି ବର୍ଷା
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ‘ଗୁଲାବ’ ପ୍ରଭାବ : ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର, ଗଛ ପଡି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ବୈତରଣୀ ପଠାରେ ଚରୁଥିଲେ ମଇଁଷି, ପାଣି ଭିତରକୁ ଟାଣିନେଲା କୁମ୍ଭୀର : ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ
  • ||

ISIS ଆତଙ୍କୀ ଅବୁ ୟୁସୁଫର ମା’ଙ୍କ ବୟାନ- ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମିପୂଜନ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ବିସ୍ଫୋରକ ତିଆରି କରୁଥିଲା ପୁଅ

25/08/2020 at 5:23 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୦୮ : ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବଳରାମପୁରର ଆଇଏସଆଇଏସ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆତଙ୍କୀ ଅବୁ ୟୁସୁଫର ମା ଏକ ବଡ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମିପୂଜନ ସହ ତାର କୌଣସି ଲେନା ଦେନା ନଥିଲା | କାରଣ ଭୂମିପୂଜନ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଛି | କିନ୍ତୁ ଅବୁ ୟୁସୁଫ ୩ ବର୍ଷରୁ ବିସ୍ଫୋରକ ତିଆରି କରିବାରେ ଲାଗିଥିଲା | ସେ କହିଛନ୍ତି, ୟୁସୁଫ ସବୁବେଳେ କହୁଥିଲା, ଯଦି ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ମସଜିଦ ତିଆରି ହେବା ତାହେଲେ କିଏ ସେଠିକି ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ ଯିବ | ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ମନ୍ଦିର-ମସଜିଦ ସହ ତାର କୌଣସି ଲେନା ଦେନା ନଥିଲା | ସେ ସବୁବେଳେ ଘରେ ନିଜ ମୋବାଇଲରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହୁଥିଲା ବୋଲି ଅବୁ ୟୁସୁଫର ମା କହିଛନ୍ତି | ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ସେଲ ସମ୍ମୁଖରେ ଖୁଲାସା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁସୁଫ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଭିଡିଓ ଦେଖୁଥିଲା ଏବଂ ସେଥିରୁ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ୩ ବର୍ଷ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଏକାଠି କରୁଥିଲା | ଅବୁର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏତେ ବିପଦଜନକ ବୋଲି ସେତେବେଳେ ସେ ଅନ୍ଦାଜା ଲଗାଇନଥିଲେ | ୨୦୧୦ ମସିହାରେ ସାଉଦି ଆରବରୁ ଆସିବା ପରେ ଅବୁ ଆତଙ୍କୀ ଦୁନିଆ ଆଡକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା | ସେ କାହା ସହ ବେଶୀ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରେନି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଅବୁର ମା କହିଛନ୍ତି |

ୟୁସୁଫର ଜଣେ ପଡୋଶୀ ମହିଳା କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁସୁଫର ପରିବାର ସହ ଗ୍ରାମବାସୀ ସବୁ ସମ୍ପର୍କ ତୁଟାଇ ଦେଇଥିଲେ | ଏପରିକି ଗାଁରେ ବିବାହ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସମାରୋହରେ ମଧ୍ୟ ୟୁସୁଫର ପରିବାର ସାମିଲ ହେଉନଥିଲେ | ୟୁସୁଫ ଯୋଗୁଁ ହିଁ ତା ପରିବାର ସହ ଗ୍ରାମବାସୀ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ରଖିନଥିଲେ |

ଆସଫିଆ ଖାନମ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ ଗାଁର ସ୍ମଶାନରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଟ୍ରାଏଲ ହୋଇଥିଲା | ଏଥିରୁ ବହୁତ ଜୋର ଶବ୍ଦ ହୋଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ କେହି ସ୍ବପ୍ନରେ ସୁଦ୍ଧା ଭାବିନଥିଲେ ଯେ ଅବୁ ୟୁସୁଫ ଏହି କାମ କରିଥିବ ଏବଂ ତାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏତେ ଭୟଙ୍କର |

   Related Posts