Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

କାବୁଲ ବିସ୍ଫୋରଣ ପଛରେ କେରଳ ଯୁବକ, ୨୦୧୮ରେ ଆଇଏସରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ

28/03/2020 at 3:00 PM

କେରଳ, ୨୮| ୦୩ : କାବୁଲ ଗୁରୁଦ୍ୱାରରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ପଛରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ଆଇଏସଆଇଏସର ହାତ ରହିଛି । ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ୨୫ ଜଣ ଶିଖ୍ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ । ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ହାତ ଥିବା ୩ଜଣ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେରଳର ଜଣେ ଯୁବକ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । ମହମ୍ମଦ ମହସିନନାମକ ଏହି ଯୁବକ କେରଳର କନ୍ନରରେ ବାସ କରୁଥିବା ଓ ତାହାର ପରିବାର ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ରହୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ଶୁକ୍ରବାର ଆଇଏସ ଏକ ମାଗାଜିନ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା । ଏଥିରେ ମାନବ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀର ଫଟୋ ରହିଥିଲା । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କ ପରିଚୟ ଅବୁ ଖଲିଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଜଣେ ହେଉଛି ମହମ୍ମଦ । ମହମ୍ମଦକୁ ତାହାର ପରିବାର ଲୋକେ ହିଁ ଚିହ୍ନଟ କରିଥିଲେ ।

ମହମ୍ମଦର ମାଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ପରିବାର ଆଇଏସଠୁ ଟେଲିଗ୍ରାମ ଯୋଗେ ଏକ ମେସେଜ ପାଇଥିଲେ । ସେଥିରେ ମହମ୍ମଦ କାବୁଲ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସେ ଏହି ମେସେଜକୁ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ଦେଖାଇ ପାରିନଥିଲେ । କାରଣ ମହମ୍ମଦର ମାଆ ଭୟରେ ମେସେଜକୁ ଡିଲିଟ୍ କରିଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ବିସ୍ଫୋରଣର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଆଇଏସ ସମର୍ଥିତ ଏକ ନ୍ୟୁଜ ଚ୍ୟାନେଲରେ କାଶ୍ମୀର ଘଟଣାର ପ୍ରତିଶୋଧ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା ।

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନାନୁସାରେ, କେରଳର ମହମ୍ମଦ ମହସୀନ ନାମରେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ଆଇଏସରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ କେଉଁ ମହମ୍ମଦ ବିସ୍ଫୋରଣ  ଘଟାଇଛି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ୨୦୧୯ରେ ଆମେରିକାର ଆକ୍ରମଣରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲା । ଉଭୟ ୨୦୧୮ର ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

   Related Posts