Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଆତଙ୍କବାଦୀ ମସୁଦର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡାକଡି କଲା ପାକିସ୍ତାନ : ରାୱଲପିଣ୍ଡିରୁ ବହାବଳପୁର ସ୍ଥାନାନ୍ତର

26/02/2019 at 9:47 AM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୨ : ପୁଲୱାମା ହମଲା ପରେ ପାକିସ୍ତାନର ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ଆଇଏସଆଇ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ ମସୁଦ ଅଜହରର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି | ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ମସୁଦକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଛି | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଅଜହର ଫେବୃଆରୀ ୧୭-୧୮ ତାରିଖରେ ରାୱଲପିଣ୍ଡିରୁ ବହାବଳପୁର ନିକଟସ୍ଥ କୋଟଘନି ଯାଇଥିଲା | ଫେବୃଆରୀ ୧୪ ତାରିଖରେ ପୁଲୱାମାରେ ଯେତେବେଳେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ମସୁଦ ରାୱଲପିଣ୍ଡିରେ ସେନା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ଥିଲା | ତାକୁ ୧୭-୧୮ ତାରିଖରେ ବହାବଳପୁର ସ୍ଥିତ କୋଟଘନି ପଠାଯାଇଥିଲା | ସେଠାରେ ମସୁଦ ହିଜବୂଲ ମୁଖ୍ୟ ସାଲାହୁଦ୍ଦିନ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲା | ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଦୁଇ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା | ବୈଠକରେ ଉଭୟ ସଂଗଠନ ପରସ୍ପରକୁ ସହଯୋଗ କରିବେ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା | ସଂଗଠନକୁ ଆହୁରି ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା |


ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ଭାରତରେ ଅନେକ ବଡ ବଡ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା କରିଛି | ପଠାନକୋଟ ହମଲା, ଉରୀ ବେଶ କ୍ୟାମ୍ପରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ମସୁଦର ହାତ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ଫେବୃଆରୀ ୧୪ ତାରିଖରେ ପୁଲୱାମାରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ଆତଙ୍କୀ ଆଦିଲ ଅହମଦ ଡାର ଏକ ଭିଡିଓ ଜାରି କରିଥିଲା | ପୁଲୱାମା ହମଲା ପାଇଁ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ରୂପେ ଦାୟୀ ବୋଲି ଭିଡିଓରେ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲା |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ପଠାନକୋଟରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ୭ ଭାରତୀୟ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ | ଏହାପରେ ପୁଣି ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ହିଁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୮ ତାରିଖରେ ଉରୀରେ ହମଲା କରିଥିଲେ | ଏଥିରେ ୧୯ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ | ଗତ ଫେବୃଆରୀ ୧୪ ତାରିଖରେ ପୁଲୱାମା ହମଲାରେ ୪୨ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ | ଏହାପରେ ଦେଶରେ ଆକ୍ରୋଶ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା | ପାକିସ୍ତାନ ଠାରୁ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ଦେଶବାସୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବି କରିଥିଲେ | ପୁଣି ଏକ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ ଦେଶବାସୀ |

   Related Posts