Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଝଟକା, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମା !

24/11/2020 at 3:47 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪।୧୧: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ ବଡ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ବର୍ତ୍ତମାନ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ହୋଇ ନାହାନ୍ତି। ଫଳରେ ଦୁଇ ଖେଳାଳି ଟେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳାର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାହାରି ଯାଇଛନ୍ତି। କ୍ରିକଇନଫୋର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଏହି ବିଷୟରେ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ରୋହିତ ଓ ଇଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ତିନୋଟି ଟେଷ୍ଟ ଲାଗି ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା। ଦୁଇ ଖେଳାଳି ସଂପ୍ରତି ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ସ୍ଥିତ ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଏକାଡେମୀରେ ଆହତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକୁଳିବା ପାଇଁ ଅଭ୍ୟାସ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଏନସିଏର ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ଉଭୟଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି।

ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିସିସିଆଇର ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍‌ କଥା କୁହାଯାଏ ତେବେ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ୪ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଫିଟ୍ ଅଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ ପରି ଲମ୍ବା ଫର୍ମାଟ୍ ପାଇଁ ଫିଟ୍ ହେବାକୁ ତାଙ୍କୁ ଆଉ କିଛି ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ। ତେଣୁ ଇଶାନ୍ତଙ୍କୁ ନେଇ ଦଳ ପ୍ରବନ୍ଧକ କୌଣସି ରିସ୍କ ନେବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଡିସେମ୍ବର ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ହିଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳି ପାରିବ। କାରଣ ସେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ ହାସଲ କରି ପାରି ନାହାନ୍ତି। ରୋହିତଙ୍କୁ ଆଉ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ରିହାବିଲିଟେନସରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ପରେ ଯାଇ ଏନସିଏ କୌଣସି ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ନିଷ୍କର୍ସରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବ।

ରୋହିତ ଯଦି ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ କରନ୍ତି ତେବେ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ତାଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ପରେ ଯାଇ ସେ ଡିସେମ୍ବର ୨୨ରେ ଅଭ୍ୟାସ କରି ପାରିବେ। ଅପରପକ୍ଷେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ପିତୃତ୍ଵ ଅବକାଶରେ ସ୍ଵଦେଶ ଫେରିବେ। କୁହାଯାଉଛି, ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇପାରେ। ଶ୍ରେୟସ ଦିନିକିଆ ଓ ଟି-୨୦ ଦଳରେ ଅଛନ୍ତି।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ ଟେଷ୍ଟ ଉପରେ ନିକଟରେ ଏନସିଏର ଦଳ ସହିତ ବୈଠକ ହୋଇଥିଲା। ବୈଠକରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ, ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫିଟ୍‌ନେସ୍‌ରେ ଆଶାନୁରୂପ ସୁଧାର ଆସିନାହିଁ। ଏହି ବିଷୟରେ ଦଳ ପ୍ରବନ୍ଧକ, ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଓ ବିସିସିଆଇକୁ ଅନଔପଚାରିକ ଭାବେ ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି। ଏହା ମଧ୍ୟ ଦଳ ପାଇଁ ବଡ ଝଟକା ଯେ, ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ସ୍ଵଦେଶ ଫେରିବେ।

   Related Posts