Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ହୋମ୍‌ଗାର୍ଡଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଏକତରଫା ପ୍ରେମରୁ ଗଲା ଜୀବନ, ଯୁବତୀଙ୍କ ଗଳା କାଟିଦେଲା ପ୍ରେମିକ, ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମା’ ମୃତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ୩ଦିନ ହେଲା ଜଳୁଛି ଜଙ୍ଗଲ, ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଗଛ ପୋଡି ପାଉଁଶ, ଭୟରେ ଜଙ୍ଗଲ ଛାଡି ପଳାଉଛନ୍ତି ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ, ସପ୍ତଶଯ୍ୟା ଓ ମହିମା ଗାଦି ସମେତ ୬ଟି ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀର ହେବ ସଂଯୋଗୀକରଣ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଧିବା ମନା ! ମତଦାନ ଦ୍ୱାରା ନିଆଗଲା ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ରାଫେଲ୍ ତିଆରି କରିଥିବା କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ମୃତ, ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ହାରିଲେ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ବଢିବ ତାତି, ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଓଡିଶାରେ ଅନୁଭୂତ ହେବ ଅସହ୍ୟ ଗରମ
  • ||
  • ଟିକା ନେବା ପରେ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ହେଲେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଏସପି
  • ||

ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟଙ୍କୁ ପୁଣି ମିଳିବ କି ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ବଙ୍ଗଳା ? ସଫଦରଜଙ୍ଗର ଏହି ବଙ୍ଗଳା ସହ ରହିଛି ସିନ୍ଧିଆ ସମ୍ପର୍କ

16/03/2020 at 7:27 PM

ଭୋପାଲ ୧୬/୦୩ : ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ତଥା ଏବେର ବିଜେପି ନେତା ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ। ସେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ତାଙ୍କ ପସନ୍ଦର ବଙ୍ଗଳା ମିଳିବ ନା ନାହିଁ ତାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ପାଓ୍ୱାର କରିଡରରେ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚା। କାରଣ ସଫଦରଜଙ୍ଗ ରୋଡ଼ ସ୍ଥିତ ଏହି ବଙ୍ଗଳା ସହ ରହିଛି ସିନ୍ଧିଆ ପରିବାରର ନିବିଡ ସମ୍ପର୍କ। ଏହି ବଙ୍ଗଳା ୧୯୮୦ ମସିହାରେ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ପିତା ମାଧଵରାଓ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲା | ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ମାଧଵରାଓ ସିନ୍ଧିଆ କଂଗ୍ରେସ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ବଙ୍ଗଳା ମିଳିଥିଲା | ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ବଙ୍ଗଳା ବହୁତ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ | ମାଧଵରାଓଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏହି ବଙ୍ଗଳାରେ ରହୁଥିଲେ | ଏହାପରେ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ |

ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ୨୦୦୨ ରୁ ୨୦୧୯ ମସିହା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ଗୁନାର ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ | ମାଧଵରାଓ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ବଙ୍ଗଳା ଆଲର୍ଟ ହୋଇଥିଲା | ତେବେ ଜୁନ ୨୧ ତାରିଖରେ ସେ ଏହି ବଙ୍ଗଳା ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ ବୋଲି ଏକ ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସିକୁ କହିଛନ୍ତି | ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଏକ ନୋ ଡ୍ୟୁଜ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା |ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ହାରିଯିବା ପରେ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କୁ ଏହି ବଙ୍ଗଳା ଛାଡିବାକୁ ପଡିଥିଲା | ସେ ସମସ୍ତ ନିୟମାବଳୀ ସହ ଡେଡ଼ଲାଇନ ପୂର୍ବରୁ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିଦେଇଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି |

ତେବେ ବିଜେପି ସିନ୍ଧିଆଙ୍କୁ ଏହି ବଙ୍ଗଳା ଆଲର୍ଟ କରିବା ନାହିଁ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି | ତେବେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଫାଇନାଲ ମିଟିଙ୍ଗ ପରେ ଏନେଇ କ୍ୟାବିନେଟ କମିଟି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ |    

   Related Posts