Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଭାପୁର ବ୍ଲକରେ ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର ବଣ୍ଟନରେ ବ୍ୟାପକ ଅନିୟମିତତା

24/08/2018 at 3:31 AM

ନୟାଗଡ ୨୪/୮: ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଭାପୁର ବ୍ଲକରେ ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର ବଣ୍ଟନରେ ବ୍ୟାପକ ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ଏବଂ ବ୍ଲକ୍ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ହେବା ପରେ ଏହି ଜାଲିଆତି ପଦାକୁ ଆସିଛି । ବିଧାୟକ ସୁପାରିଶ୍ କରିଥିବା ଅଧିକଂ।ଶ ହିତାଧିକାରୀ ଅଯୋଗ୍ୟ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ନିଜ ମୁଣ୍ଡରୁ ଦୋଷ କାଟିବାପାଇଁ ଏହାର ତଦାରଖ କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ । ସେପଟେ ଜାଲିଆତିକୁ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ।
ଭଙ୍ଗା କୁଡିଆ ଘରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳୁନି ଅଥଚ ଛାତ ଘରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ବିଜୁ ପକ୍କାଘର । ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନରେ ରାଜନୈତିକ ନେତାଙ୍କ ପଛରେ ଦୈ।ଡୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦିଆଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ୨୦୧୭-୧୮ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଏହି ବ୍ଲକରେ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୩୭ଜଣ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା । ଖଣ୍ଡପଡା ବିଧାୟକ ଅନୁଭବ ପଟ୍ଟନାୟକ ୩୧ଜଣ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନାମ ସୁପାରିଶ୍ କରିଥିବାବଳେ ଅନ୍ୟ ୬ଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ଚୟନ କରିଥିଲା । ଏହି ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଘର ତିଆରି ପାଇଁ ଅର୍ଥ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ପରବର୍ତ୍ତି ସମୟରେ ଚୟନରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ବିଧାୟକ ଏବଂ ବ୍ଲକ୍ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଗୋଡିଏ ଦଳର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ବିବାଦ ବଢିବା ପରେ ଦୁର୍ନୀତି ପଦାକୁ ଆସିଥିଲା । ଘରଟିଏ ପାଇଁ ନେତାଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଗୁହାରୀ କରି ସୁଫଳ ମିଳୁନଥିବା ଗରିବ ଲୋକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିବାବଳେ ନେତାଙ୍କ ଚାମଚାଙ୍କୁ ସବୁ ମିଳୁଥିବା କହିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଦୁର୍ନୀତି ପଦାକୁ ଆସିବା ପରେ ଘଟଣାର ତଦାରଖ କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ । ନିଜେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନଁ। ସୁପାରିଶ୍ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ସତ୍ୟତା ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବା ପ୍ରଶାସନର ଦାୟୀତ୍ବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।
ନିଜ ମୁଣ୍ଡରୁ ଦୋଷ ତୁଟାଇବାକୁ ଯାଇ ତଳତଳିଆ ପ୍ରଶାସନିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବିଧାୟକ ଦୋଷ ଦେଉଥିବା କହିଛନ୍ତି ଅନ୍ୟଦଳର ନେତା । ଏହି ଦୁର୍ନୀତିରେ ବିଧାୟକଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ସମସ୍ତେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବା ଦରକାର ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ୩୭ଜଣ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୨ଜଣ ଅଯୋଗ୍ୟ ବୋଲି ତଦାରଖରୁ ଜଣାପଡିଥିବା ଜିଲ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି । ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ଅଣାଯିବା ସହ ଦାୟୀତ୍ବରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।
ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜନୈତିକ ନେତାଙ୍କ ଚାପରେ ଏହାର ସୁଫଳ ସଠିକ୍ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚୁନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

   Related Posts