Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟାରେ ଅନିୟମିତତା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଆରମ୍ଭ କଲା ଛାନ୍‌ଭିନ୍

28/09/2020 at 8:05 PM

ରାୟଗଡ଼ା୨୮/୯:  ରାୟଗଡା ପୌର ପରିଷଦ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନରେ ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟା ଯାଉଥିଲା। ଏହି ଅଭିଯୋଗ ପରେ ରବିବାର ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ। ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଏସପି ଅନନ୍ତ ପ୍ରସାଦ ମଲିକ ପୌର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଁଞ୍ଚି ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ।

୨୦୧୮ ରୁ ୨୦୨୦ ମେ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି କେଳେଙ୍କାରୀ ହୋଇଥିବା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି। ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ମାସିକ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଜାଲିଆତି ହୋଇଥିବା ନଜରକୁ ଆସିଛି। ମୃତ ଓ ସହରରୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ଏହି ଟଙ୍କା ଚଳୁ କରାଯାଇଛି। ଏହା ଜଣାପଡିବା ପରେ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି। ଆଜି ପୌର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଦାୟିତ୍ବରେ ଥିବା କିରାଣୀଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚୁରା କରାଯାଇଥିଲା। ଗତ ଜୁନ ମାସରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୌର ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇନଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଫଳରେ ଏହି ଅନିୟମିତତା ଲମ୍ବିଥିବା ସନ୍ଦେହ ଭିଜିଲାନ୍ସର ଘନିଭୁତ ହୋଇଛି। ୭ ହଜାର ୧୮୯ ଜଣ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ୨୦୧୮ ରୁ ୨୦୨୦ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି।

   Related Posts