Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଇରଫାନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ଚାହୁଁନଥିଲେ ଗାଙ୍ଗୁଲୀ, ୧୭ ବର୍ଷ ପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ସତ

4/06/2020 at 4:53 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୪|୦୬:  ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର୍ ଇରଫାନ ପଠାନ ନିଜ ପଦାର୍ପଣକୁ ନେଇ ଅକ ବଡ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ତାଙ୍କୁ ୧୯ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତତ୍କାଳୀନ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲୀ ତାଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ନେବାକୁ ଚାହୁଁ ନଥିଲେ ବୋଲି ପଠାନ କହିଛନ୍ତି ।

ଇରଫାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ,ସେ ୧୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସିରିଜ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବହୁତ ବଡ କଥା ଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ଗାଙ୍ଗୁଲୀ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିଥିଲେ । ଏପରିକି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ସେ ତାଙ୍କୁ ନେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଟିମ୍ ବୈଠକରେ ମଧ୍ୟ ଏନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ବୟସ କମ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହି ଗସ୍ତ ପାଇଁ ସେ ଅନଫିଟ୍ ବୋଲି ଗାଙ୍ଗୁଲୀ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ।  କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବୋଲିଂ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବା ପରେ ଗାଙ୍ଗୁଲୀଙ୍କ ଭାବନାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥିଲା  । ଏହି ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜରେ ଇରଫାନ ମାଥ୍ୟୁ ହେଡେନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଶିକାର କରିଥିଲେ । ଇରଫାନଙ୍କ ସ୍ୱିଂ ବୋଲି କଙ୍ଗାରୁ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଅଡୁଆରେ ପକାଇଥିଲା ।

ଇରଫାନ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ଗାଙ୍ଗୁଲୀଙ୍କ ବହୁତ ବଡ ଅବଦାନ ରହିଛି । ଦାଦା ଯେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିଲେ । ଯଦି ଖେଳାଳି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ଦାଦା ଦଳରେ ସାମିଲ କରୁଥିଲେ । ଗାଙ୍ଗୁଲୀଙ୍କ ସହ ଖେଳିବା ବେଳେ ଆତ୍ମ ବିଶ୍ୱାସ ବଢିଥାଏ । ଇରଫାନ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ୩୦୦ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବେଳେ ସେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ହାଟ୍ରିକ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts