Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

କରୋନା ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ପୁଣିଥରେ ଡାକ୍ତର ହେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

6/04/2020 at 7:46 PM

ଇଂଲଣ୍ଡ ନିକଟରେ ରହିଛି ଏକ ଦେଶ ଆୟାରଲ୍ୟାଣ୍ଡ | ଏହା ଗ୍ରେଟ ବ୍ରିଟେନର ଏକ ଅଂଶ | ଆୟାରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ଲିୟୋ ବରାଡକର | ପେସାରେ ସେ ଜଣେ ଡାକ୍ତର | ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛି | ଆୟାରଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା କାୟା ବିସ୍ତାର କରିଛି | କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ଲିୟୋ ପୁଣିଥରେ ଡାକ୍ତରୀ ପେସାକୁ ଆପଣେଇଛନ୍ତି | ସପ୍ତାହକୁ ଦିନେ ସେ ଡାକ୍ତର ହୋଇ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରିବେ |

ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରବକ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଲିୟୋଙ୍କ ପରିବାରର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ କିଛି ବନ୍ଧୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ପାର୍ଟନର ମେଥୟୁ ବାରେଟ ସର୍ଜନ ଅଛନ୍ତି | ସେ ଡବଲିନ ହସ୍ପିଟାଲରେ କାମ କରନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ଏବଂ ସ୍ୱାମୀ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରନ୍ତି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଲିୟୋ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ଲିୟୋ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କ କରିବେ | କିନ୍ତୁ ସେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଫୋନ ଯୋଗେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପରାମର୍ଶ ଦେବେ |

ଲିୟୋ ବରାଡ଼କର ୭ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାକ୍ତର ଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ସେ ଡାକ୍ତରୀ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ | ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ନାଁ ମେଡିକାଲ ରେଜିଷ୍ଟରରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା | 

ଲିୟୋ ବରାଡ଼କର ଭାରତୀୟ ପ୍ରାନ୍ତର | ତାଙ୍କ ପୈତୃକ ଗାଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କୋଙ୍କଣା ଅଞ୍ଚଳରେ | ଲିୟୋଙ୍କ ପିତା ଅଶୋକ ବରାଡ୬୦ ଦଶକରେ ଲଣ୍ଡନ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ | ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଲିୟୋ ଆୟାରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ | ୩୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି | ସେ ଆୟାରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସବୁଠାରୁ କମ ବୟସର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ | ଆୟାରଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ୧୫୮ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି |

   Related Posts