Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

କରୋନା ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ପୁଣିଥରେ ଡାକ୍ତର ହେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

6/04/2020 at 7:46 PM

ଇଂଲଣ୍ଡ ନିକଟରେ ରହିଛି ଏକ ଦେଶ ଆୟାରଲ୍ୟାଣ୍ଡ | ଏହା ଗ୍ରେଟ ବ୍ରିଟେନର ଏକ ଅଂଶ | ଆୟାରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ଲିୟୋ ବରାଡକର | ପେସାରେ ସେ ଜଣେ ଡାକ୍ତର | ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛି | ଆୟାରଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା କାୟା ବିସ୍ତାର କରିଛି | କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ଲିୟୋ ପୁଣିଥରେ ଡାକ୍ତରୀ ପେସାକୁ ଆପଣେଇଛନ୍ତି | ସପ୍ତାହକୁ ଦିନେ ସେ ଡାକ୍ତର ହୋଇ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରିବେ |

ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରବକ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଲିୟୋଙ୍କ ପରିବାରର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ କିଛି ବନ୍ଧୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ପାର୍ଟନର ମେଥୟୁ ବାରେଟ ସର୍ଜନ ଅଛନ୍ତି | ସେ ଡବଲିନ ହସ୍ପିଟାଲରେ କାମ କରନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ଏବଂ ସ୍ୱାମୀ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରନ୍ତି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଲିୟୋ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ଲିୟୋ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କ କରିବେ | କିନ୍ତୁ ସେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଫୋନ ଯୋଗେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପରାମର୍ଶ ଦେବେ |

ଲିୟୋ ବରାଡ଼କର ୭ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାକ୍ତର ଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ସେ ଡାକ୍ତରୀ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ | ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ନାଁ ମେଡିକାଲ ରେଜିଷ୍ଟରରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା | 

ଲିୟୋ ବରାଡ଼କର ଭାରତୀୟ ପ୍ରାନ୍ତର | ତାଙ୍କ ପୈତୃକ ଗାଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କୋଙ୍କଣା ଅଞ୍ଚଳରେ | ଲିୟୋଙ୍କ ପିତା ଅଶୋକ ବରାଡ୬୦ ଦଶକରେ ଲଣ୍ଡନ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ | ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଲିୟୋ ଆୟାରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ | ୩୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି | ସେ ଆୟାରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସବୁଠାରୁ କମ ବୟସର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ | ଆୟାରଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ୧୫୮ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି |

   Related Posts