Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

IRCTC ଫେରସ୍ତ ଦେବ ପୂରା ପଇସା, ଇ-ଟିକେଟ କ୍ୟାନସେଲ୍ ନ କରିବାକୁ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ

24/03/2020 at 7:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୪/୩: ଇ- ଟିକେଟ କ୍ୟାନସେଲ ବା ବାତିଲ ପ୍ରକ୍ରିୟା ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଇଣ୍ଡିଆନ ରେଲଓ୍ବେଜ୍‌ କ୍ୟାଟ୍ରିଂ ଆଣ୍ଡ୍‌ ଟ୍ୟୁରିଜିମ୍ କର୍ପୋରେସନ ଆଇଆର୍‌ସିଟିସି ( IRCTC ) । ଉପଭୋକ୍ତା ବା ଇ-ଟିକେଟ କାଟିଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପଇସା ଫେରସ୍ତ ନେଇ ବିଚଳିତ ନ ହେବାକୁ IRCTC ସୂଚନା ଦେଇଛି। IRCTC ପକ୍ଷରୁ ଇ-ଟିକେଟ କ୍ୟାନସେଲେସନ ସଂପର୍କରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ଲାଗି ଟ୍ରେନଗୁଡିକ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଇ-ଟିକେଟ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ରେଳ ଯାତ୍ରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଟିକେଟ ବାବଦ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଭାରତୀୟ ରେଳ ନେଟୱାର୍କରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ୍ ସେବା ବାତିଲ ହୋଇଥିବାରୁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଟଙ୍କା ସ୍ବୟଂଚାଳିତ ପଦ୍ଧତିରେ ଫେରସ୍ତ କରି ଦିଆଯିବ।

ଯେଉଁ  ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଟିକେଟ୍ ବାତିଲ୍ ହୋଇଥିବ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଥି ନେଇ ନିଜଆଡ଼ୁ କିଛି କରିବାର କିମ୍ବା ଟିକେଟ କ୍ୟାନସେଲ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସେମାନଙ୍କ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରି ଦିଆଯିବ। ଏପରି ଭାବେ କ୍ୟାନସେଲ ଟିକେଟ ଉପରେ କ୍ୟାନସେଲେସନ ଫି କଟିବ ନାହିଁ। ସେଥିଲାଗି ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପୂର୍ବ ପଦ୍ଧତିରେ ଟିକେଟ କ୍ୟାନସେଲେସନ ନ କରିବାକୁ IRCTC ପକ୍ଷରୁ କହାଯାଇଛି।

ଆଇଆରସିଟିସିର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ କାଉଣ୍ଟରରେ ଭିଡ କରନ୍ତୁ ନହିଁ। ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ମଧ୍ୟ PRS କାଉଣ୍ଟରରେ ବୁକ୍ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ଟିକେଟ୍ ପାଇଁ ଫେରସ୍ତ ନିୟମକୁ ସଂଶୋଧନ କରିଛନ୍ତି। ରେଳ ସେବା ସ୍ବଭାବିକ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ନିୟମ  ଜାରି  ରହିବ ବୋଲି ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି ହୋଇଛି। ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ତୁରନ୍ତ ସମସ୍ତ ଷ୍ଟେସନ ମାଷ୍ଟରଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ରେଳ ବିଭାଗ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts