Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ଲକଡାଉନ୍: ରେଲଓ୍ୱେ ଓ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଆରମ୍ଭ କଲେ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ, ଏପ୍ରିଲ ୧୫ରୁ କରିପାରିବେ ଯାତ୍ରା

1/04/2020 at 6:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୧|୦୪:     କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ସରକାର ଦେଶକୁ ୨୧ ଦିନ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଲକଡାଉନ ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ତାରିଖରେ ଶେଷ ହେବ । ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ଓ ଘରୋଇ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କମ୍ପାନୀ  ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ପରେ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଥମେ ଦେଶବାସୀ ଲକଡାଉନର ସମୟସୀମା ବୃୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରୁଥିଲେ । ଯାହାକୁ କ୍ୟାବିନେଟ ସଚିବ ରାଜୀବ ଗୌବା ଖଣ୍ଡନ କରିବା ସହ ସରକାରଙ୍କ ଏପରି କୌଣସି ଯୋଜନା ନଥିବା କହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଭାରତୀୟ ରେଲଓ୍ୱେ ଓ ଘରୋଇ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଅନଲାଇନରେ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

ଅନଲାଇନରେ ବୁକ୍ କରିହେବ ଟିକେଟ

ଆଇଆରସିଟିସି ଆପ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ଟ୍ରେନ୍ ଟିକେଟ୍ ବୁକ କରିହେବ । ଏପ୍ରିଲ ୧୫ରୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଟ୍ରେନ୍ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ । ସେହିପରି ଇଣ୍ଡିଗୋ ଓ ଗୋ ଏୟାର ମଧ୍ୟ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ତେବେ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ବୟାନ ଜାରି କରାଯାଇ ନାହିଁ ।

ଯଦି ଲକଡାଉନ ଅବଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଏ ତେବେ ବୁକିଂ ଟିକେଟ୍ ରବ୍ଦ ହୋଇପାରେ । ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ଆଇଆରସିଟିସି ବୁକିଂ ଟଙ୍କା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଫେରସ୍ତ କରିଦେବ ।

   Related Posts