Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ଜମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରର ପ୍ରଥମ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ହେବେ ଏହି ଆଇପିଏସ ଅଫିସର, ଦସ୍ୟୁ ବୀରାପାନକୁ କରିଥିଲେ ନିପାତ

10/08/2019 at 10:32 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦|୮: ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ସହ ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରକୁ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ରାଜ୍ୟ କରିବା ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଭାରତୀୟ ପୋଲିସ ସେବା (ଆଇପିଏସ୍‌) ଅଧିକାରୀ ବିଜୟ କୁମାରଙ୍କୁ ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରର ପ୍ରଥମ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ବିଜୟ କୁମାର ବର୍ତ୍ତମାନର ରାଜ୍ୟପାଳ ସତ୍ୟପାଲ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ବାସଗୃହ, ଜଙ୍ଗଲ, ପରିବେଶ ଓ ପର୍ଯ୍ୟାବରଣ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ଶିକ୍ଷା, ଯୁବ ସେବା ଏବଂ ଖେଳ, ଆତିଥ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରୋଟୋକଲ, ନାଗରିକ ଉନ୍ନୟନ, ସୂଚନା ଏବଂ ଲୋକସଂପର୍କ ଭଳି ପ୍ରମୁଖ ବିଭାଗ ରହିଛି ।

ବିଜୟ କୁମାର ୧୯୭୫ ବ୍ୟାଚ୍‌ ତାମିଲନାଡୁ କ୍ୟାଡର ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଫିସର । ସେ ଏସଟିଏଫ୍ ର ନେତୃତ୍ବ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ । ଜଙ୍ଗଲ ବ୍ରିଗେଡ୍, ଚନ୍ଦନ କାଠ ଏବଂ ହାତୀ ଦାନ୍ତ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଦସ୍ୟୁ ବୀରାପ୍ପାନକୁ ନିପାତ କରିଥିଲେ ବିଜୟ କୁମାର । ମାଓବାଦୀ ବିରୋଧୀ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଭାବେ ସେ ଜଣାଶୁଣା ଥିଲେ ।

ଧିରେ ଧିରେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ସ୍ବାଭାବିକ ହେଉଛି ସ୍ଥିତି । ଗତକାଲି ସାମ୍ବା ଓ ଉଧମପୁରରେ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିସାରିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଜମ୍ମୁରେ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବଳୟ ଭିତରେ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିଛି । ଜାମ୍ମୁର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଖୋଲିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସୁଷମା ଚୌହ୍ବାନ । ଲୋକେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରିବା ସହ ଅତ୍ୟାବଶକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ କିଣାକିଣି କରୁଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟରେ ଫୋନ୍ ଓ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସେବା ମଧ୍ୟ ଆଂଶିକ ଭାବେ କାମ କରୁଛି । ମସଜିଦ ମାନଙ୍କରେ ନମାଜ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିଛି ।

   Related Posts