Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏଁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ, କରୋନା ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • କଟକ : ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, କେଇ ମିନିଟ୍‌ରେ ଜଳିଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବସ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ଜଗାକୁ ଏକା କରି ଚାଲିଗଲା କାଳିଆ, ମା’ ଆଖିରୁ ଶୁଖୁନି ଲୁହ : ମରଶରୀର ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗାଁରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ
  • ||
  • କୋରାପୁର : କୋରାପୁର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ୩ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ନକଲି ନୋଟ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ବାହା ବେଦୀରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲା ପୋଲିସ, IIFL ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ରହିଛି ଲିଙ୍କ୍
  • ||
  • ସୋର : ପାଣିରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପଞ୍ଚୁକର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ବାଙ୍କଚୁଡା ବେଶରେ ବିଭୂଷିତ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ନିର୍ମାଣଧୀନ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଉପରେ ଚଢି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚାକିରୀଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର: ୮ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ହୋଇପାରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ସିଫ୍ଟ
  • ||

IPS ଅଫିସର ବସନ୍ତ ରଥ ସସପେଣ୍ଡ୍, ଅନୁଚିତ ଆଚରଣ ଓ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିଛନ୍ତି ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ

8/07/2020 at 4:54 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮।୦୭: ଅନୁଚିତ ଆଚରଣ ଓ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ତଥା ଓଡିଆ ପୁଅ ବସନ୍ତ ରଥଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଛି। ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ବସନ୍ତଙ୍କୁ ଅଚାନକ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିସ୍ମିତ କରିଛି। କାରଣ ସେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ଭାବେ ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ଵାସଭାଜନ ହେବା ସହ ଲୋକପ୍ରିୟ ଥିଲେ।

ଜାମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀରର ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ବସନ୍ତ ରଥଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଭାବରୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଛି। କ୍ଷମତାର ଅପ ବ୍ୟବହାର ଏବଂ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗରେ ତାଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଉଥିବା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶିତ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି।

ଏହି ଆଦେଶ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜାରି ହୋଇଛି। ୨୦୦୦ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଆଇପିଏଫ ଅଫିସ ବସନ୍ତ ରଥଙ୍କୁ ଶ୍ରୀନଗର ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ତୁରନ୍ତ ହାଜର ହେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ରଥ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ସିଭିଲ ଡିଫେନ୍ସର ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ(IG) ରୂପେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ। ରଥଙ୍କୁ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଛାଡି ନଯିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଭାବରୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଥିବା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ବସନ୍ତ ରଥ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଟ୍ରାଫିକ ଆଇଜି ଥିବା ବେଳେ ଲୋକଙ୍କ ସଚେତନ ଲାଗି ଅନେକ ଅଭିନବ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସେ ଜଣେ ସାହାସୀ ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ଥିଲେ। ସେ  ସିଧାସଳଖ ଜନତାଙ୍କ ସହ ମିଶି ସେମାନଙ୍କ ମତାମତ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ।

୨୦୦୦ ବ୍ୟାଚର ଆଇପିଏସ ଅଧିକାରୀ ବସନ୍ତ ରଥ ନିକଟରେ କିଛି ଗତିବିଧିକାରଣରୁ ତାଙ୍କର ସୁରକ୍ଷା ବିଷୟରେ ଆଶଙ୍କା ବ୍ୟକ୍ତ ସରକାରଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖିଥିଲେ। ଏହି ପତ୍ର ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଭାଇରାଲ  ହୋଇ ଯାଇଥିଲା, ଯାହାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts