Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୫୩୨ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀପୋଲିସକୁ ପୁଣି ଫେରିଲେ ଛାୟା ଶର୍ମା, ୨୦୧୨ ନିର୍ଭୟାକାଣ୍ଡର ରହସ୍ୟ ଉପରୁ ହଟାଇଥିଲେ ପରଦା

7/12/2021 at 9:46 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭।୧୨:  ମହିଳା ଆଇପିଏସ   ଅଧିକାରୀ ଛାୟା ଶର୍ମା ପୁଣି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୨ ନିର୍ଭୟା କାଣ୍ଡର ତଦନ୍ତଭାର ତତ୍କାଳୀନ  ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀ ଡିସିପି ଛାୟା ଶର୍ମାଙ୍କ  ଉପରେ  ନ୍ୟସ୍ତଥିଲା। ଗଣବଳତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ରହସ୍ୟ ଉଦଘାଟନ କରିବା ଓ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇବାରେ ଡିସିପି ଶର୍ମାଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଥିଲା। ତେବେ ପରେ ଡେପୁଟେସନରେ ଚାଲିଯାଇଥିବା ଶର୍ମା ଏଥର ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ଜଏଣ୍ଟ କମିଶନର ପଦବୀରେ ଫେରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଅପରାଧ ଶାଖାର ଦାୟିତ୍ୱ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖ ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ୨୦୧୨ ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ୧୬ ତାରିଖ ରାତିରେ ବସନ୍ତ ବିହାର ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିବା ନିର୍ଭୟାକାଣ୍ଡ ବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀ ଡିସିପି ଥିଲେ ଛାୟା ଶର୍ମା। ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରି ଅପରାଧିଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବା, ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ଓ କୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ସହ ମାମଲାର ବିଚାରରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବାରେ  ଡିସିପି ଛାୟା ଶର୍ମାଙ୍କ ଭୂମିକା ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଥିଲା। ତେବେ ପରେ ପଦୋନ୍ନତୀ ପାଇବା ସହ ଡେପୁଟେସନରେ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୭ ବର୍ଷ ପରେ ସେ ପୁଣି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ଫେରିଛନ୍ତି।

ବିଭାଗକୁ ଫେରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଅପରାଧ ଶାଖା ଜଏଣ୍ଟ କମିଶନର ଭାବେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି। ଶର୍ମା ୧୯୯୯ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସରେ ତାଙ୍କର ଚାକିରୀ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ତାଙ୍କର ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସରେ ଏକ ଛୋଟ ଅଦଳବଦଳ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମୋଟ ୭ ଜଣ ଅଧିକାରୀ ବଦଳିଛନ୍ତି।

   Related Posts