Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୬ରୁ ଆଇପିଏଲ ! ୟୁଏଇରେ ହୋଇପାରେ ଆୟୋଜନ

18/07/2020 at 9:11 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮|୦୭: କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ଥିବା ଆଇପିଏଲ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୬ରୁ ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟସ୍ ଅନୁସାରେ, ବିସିସିଆଇ ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନ ନେଇ ଖେଳସୂଚୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି । ଏହାର ଆୟୋଜନ ଚଳିତ ଥର ଦେଶ ବାହାରେ ହେବ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ୟୁଏଇରେ ଏହା ଖେଳାଯାଇପାରେ । କାରଣ ଭାରତରେ ଲଗାତାର ଭାବେ କରୋନା ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ତେଣୁ ବିସିସିଆଇ ଦେଶ ବାହାରେ ଏହାର ଆୟୋଜନ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।  

ସୂତ୍ରାନୁସାରେ, ନଭେମ୍ବର ୨୬ରେ ଆଇପିଏଲର ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଇପାରେ । ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ସମସ୍ତ ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି ହୋଇପାରେ । ଏହାସହ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ୫ ସପ୍ତାହର ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ୟୁଏଇ ଯାଇପାରନ୍ତି ।

ପୂର୍ବରୁ ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ଲିଗ୍‌କୁ ଭାରତରେ ଆୟୋଜିତ କରିବା ନେଇ ଚିନ୍ତା କରାଯାଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ କରୋନା ପାଇଁ ଏହାକୁ ଦେଶ ବାହାରେ ଅର୍ଥାତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କିମ୍ବା ୟୁଏଇରେ ଆୟୋଜିତ କରାଯାଇପାରେ । କାରଣ ଆଉ କିଛି ରାସ୍ତା ନାହିଁ । ଦେଶରେ ଏବେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଷ୍ଟାଡିୟମ ମନା ହୋଇଛି । ବିସିସିଆଇ ବିନା ଦର୍ଶକରେ ମ୍ୟାଚ ଆୟୋଜନ ନେଇ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରୁଛି ।

ସେ ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କିମ୍ବା ୟୁଏଇରେ ଆଇପିଏଲର ଆୟୋଜନ ନେଇ ଅଧିକ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ । କରୋନା ସ୍ଥିତିକୁ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରାଯିବ । ଏନେଇ ଅତିଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।

ତେବେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୬ରେ ଆଇପିଏଲର ଆୟୋଜନ ନେଇ ବିସିସଆଇ ପକ୍ଷରୁ ବିଦ୍ଧିବଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଏନେଇ ଅତିଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି  ।  

   Related Posts