Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୮୭୧ ମୃତ
  • ||
  • ବଜେଟ ପୂର୍ବରୁ ହେବନି ହାଲୁଆ ଉତ୍ସବ, ଏଥର ମୋବାଇଲ ଆପ୍ଲିକେସନରେ ମିଳିବ ସବୁ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଧାନବସ୍ତା ଚୋରି ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବାନ୍ଧିଦେଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ର ପୁନଃ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଦାବି କଲା ଓଡିଶା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମଞ୍ଚ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ନାଳରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା କରି ପାଣିରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୭୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୮୪୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୪୧୦୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର ଓ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମେୟର ପଦବୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ, କଟକ ପଦବୀ ଅଣସଂରକ୍ଷିତ
  • ||
  • ମୋରଡା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ସ୍କର୍ପିଓ, ୪ ଗୁରୁତର ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପୁଣି ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ କ୍ଲିନ୍ ଆରମ୍ଭ : ମାଓ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ୮ଏକର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||

ମାନ୍ଦାବସ୍ଥାରୁ ମୁକ୍ତ ନୁହେଁ ସବୁଠୁ ଧନୀ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ : IPLର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଅଧା କଲା BCCI , ବଢିଲା ମ୍ୟାଚ୍ ଫି’

4/03/2020 at 5:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୦୪ : ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ କୁହାଯାଉଥିବା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ବୋର୍ଡ (BCCI) ଏବେ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି । ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ଆଗାମୀ  ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (IPL)ର  ସସ୍କରଣରେ ପଡିବାକୁ ଯାଉଛି । ଚଳିତ ସଂସ୍କରଣରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କୌଣସି ସମାରୋହ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି  ଆଇପିଏଲ୍‌ ସମସ୍ତ ପ୍ରାଞ୍ଚଇଜକୁ ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି ।ଚଳିତ ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଅଙ୍କୁଶ ଲାଗିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।  

ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ବୋର୍ଡ କହିଛି ଯେ, ଆଇପିଏଲର ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀ ତଥା ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜକୁ ଏକ ସର୍କୁଲାରରେ  ପଠାଯାଇଛି ।  ଚଳିତ ସିଜିନରେ  ଆଇପିଏଲର ଉଦଘାଟନୀ ସମାରୋହ ଆୟୋଜନ କରିବ ନାହିଁ। ଏହି seasonରେ ପ୍ଲେ-ଅଫ୍ ପାଇଁ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ ଫଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ହେବ ବୋଲି ସର୍କୁଲାର ଜାରି କରାଯାଇଛି।

୨୦୨୦ରେ ଆଇପିଏଲର ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ହେବାକୁ ଥିବା ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ ପାଣ୍ଠିରୁ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ  ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି । ସେହିପରି ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ର ବିଜେତା ପୁରସ୍କାର ରାଶିକୁ ୨୦ କୋଟିରୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇ ୧୦ କୋଟିକୁ କରାଯାଇଛି। ରନର୍ ଅପ୍ ପାଇଁ ୬.୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି । ତୃତୀୟ ଓ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନିତ ଦଳଗୁଡିକ (ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ 2 ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଏବଂ ଏଲିମିଟର ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଥିବା) ୮.୭୫ କୋଟି ବଦଳରେ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ ୪.୩୭ କୋଟି ଦିଆଯିବ |

ରାଜ୍ୟ ଆସୋସିଏସନ୍ ପ୍ରତି ଖେଳ ପ୍ରତି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରୁଥିଲେ | ସମାନ ଚୁକ୍ତିନାମା ଅନୁଯାୟୀ, ବିସିସିଆଇ ରାଜ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନକୁ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଭଳି ପ୍ରତି ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ସମାନ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରେ। ରାଜ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନଗୁଡିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି।ତେବେ ବିସିସିଆଇର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ବିକାଶରେ ଖୁସି ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ଦୁଇଟି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ମଧ୍ୟ ସଂପୃକ୍ତ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଏବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

   Related Posts