Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଳେଶ୍ୱର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଗାଡିରେ ଥିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୨ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ
  • ||
  • ପଦ୍ମ ସମ୍ମାନ ଘୋଷଣା: ୩ଟି ବର୍ଗରେ ମୋଟ ୧୧୯ ଜଣ ପାଇବେ ସମ୍ମାନ
  • ||
  • ବଜେଟ୍‌ ଡେ’ରେ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ ଚଲୋ: ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ କୃଷକ ଦେଲେ ଡାକରା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲେଣି କୁଲଡିହା ହାତୀପଲ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟାପକ ଫସଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ମା’ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୪୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ବାଇକ୍ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଧାନ ଡୋଲି ଓଲଟିପଡି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||

କରୋନା ପାଇଁ ଘୁଞ୍ଚିଲା ଆଇପିଏଲ, ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଯାଏଁ ସ୍ଥଗିତ

13/03/2020 at 6:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୩|୦୩:  ଆଇପିଏଲ ଉପରେ କରୋନା ପ୍ରଭାବ  । ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଯାଏ ସ୍ଥଗିତ ରହିଲା ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିଅର ଲିଗ୍ । ଖେଳାଳି ଓ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନଜରରେ ରଖି ବିସିସିଆଇର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଆଇପିଏଲ ପରିଚାଳନା କମିଟି ସହ ଆଇପିଏଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜର ବୈଠକ ପରେ ପରବର୍ତ୍ତି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ଆଇପିଏଲ୍‌ ଘୁଞ୍ଚିଲା । ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ବା ଆଇପିଏଲର ୧୩ତମ ସଂସ୍କରଣ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ଯାଏ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲା ବିସିସିଆଇ । ବିଶ୍ବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ କରୋନାକୁ ମହାମାରୀ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଖେଳାଳି ଓ ହଜାର ହଜାର ଦର୍ଶକଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନଜରରେ ରଖି ବିସିସିଆଇ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ଚଳିତ ମାସ ୨୯ତାରିଖରୁ ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଥିଲା ।  ସେପଟେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନଜରରେ ରଖି  ଭାରତ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ବିଦେଶୀ ନାଗରୀକଙ୍କୁ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ଥିବା ଭିସା କ୍ୟାନସଲ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଆସନ୍ତାକାଲି ବିସିସିଆଇ ଡାକିଥିବା ଆଇପିଏଲ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଓ ଆଇପିଏଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜର ବୈଠକ ପରେ ହିଁ ଆସନ୍ତା ଆଇପିଏଲ ସଂପର୍କରେ ପରବର୍ତ୍ତି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ।

ସେପଟେ ବିସିସିଆଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର , କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡା ଓ  ଯୁବ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଓ ଆଇପିଏଲ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ସରକାରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି ।  ମୁମ୍ବାଇ ବିସିସିଆଇ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ,ସମ୍ପାଦକ ଜୟ ସହା ଓ ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଆଇପିଏଲ୍‌ ସଂପର୍କିତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ସେପେଟେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଗାମୀ ଆଇପିଏଲର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚକୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର । ଷ୍ଟାଡିଅମ୍‌ରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମ ସମ୍ଭାବନା ଥିବାରୁ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନିଷ ସିସୋଦିଆ କହିଛନ୍ତି।

ଏବେ ବିସିସିଆଇ ପାଖରେ ପାଖାପାଖି ଏକ ମାସ ସମୟ ଥିବାରୁ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଭିସା ପ୍ରଦାନ, ଆଇପିଏଲର ଉପଯୁକ୍ତ ଭେନ୍ୟୁ ଓ ମ୍ୟାଚର ଫର୍ମାଟ ନେଇ  ଆଲୋଚନା ହୋଇପାରେ । ସେହିପରି  ମ୍ୟାଚ ଗୁଡିକ ବିନା ଦର୍ଶକରେ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଗୁଡିକରେ ଆୟୋଜନ ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇପାରେ । ଏହାସହ  ବିଭିନ୍ନ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ଙ୍କ ପସନ୍ଦ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଗୁଡିକରେ ଆଇପିଏଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ ଆୟୋଜନ ନକରି ସାରା ଦେଶର ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ୨ଟି ଭେନ୍ୟୁରେ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ ଆୟୋଜନ ନେଇ ବିସିସିଆଇ ବିଚାର ବିମର୍ଷ କରୁଛି । ସେପଟେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଭୟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟୁର୍‌ ବାତିଲ କରିଛି ।

   Related Posts