Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • IPLରେ ଜଲଓ୍ବା ଦେଖାଇବେ ଶ୍ରୀସନ୍ତ, ନିଲାମୀ ପାଇଁ ବେସ୍‌ ପ୍ରାଇସ୍ ରହିଛି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର, ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା, ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି
  • ||
  • ୟେମେନ ଗଣହତ୍ୟାକୁ ନିନ୍ଦା କଲା ଜାତିସଂଘ, ସାଉଦିର ବିମାନ ଆକ୍ରମଣରେ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ୭୦ ବିଦ୍ରୋହୀ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ନୟନଜୋରିକୁ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, କିଛି ଲୋକ ଚାପି ହୋଇ ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକରେ ବିଜେପିକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳ ଛାଡିଲେ ଶତାଧିକ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଓ କର୍ମୀ
  • ||
  • ୨୦ ମହଲା କୋଠାରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୫ ଆହତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୮୮ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୧୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୯ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୮୪୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୯୬୧୪୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ରୁ ୩୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗାଡି ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଚୁରମାର୍
  • ||

କରୋନା ପାଇଁ ଘୁଞ୍ଚିଲା ଆଇପିଏଲ, ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଯାଏଁ ସ୍ଥଗିତ

13/03/2020 at 6:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୩|୦୩:  ଆଇପିଏଲ ଉପରେ କରୋନା ପ୍ରଭାବ  । ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଯାଏ ସ୍ଥଗିତ ରହିଲା ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିଅର ଲିଗ୍ । ଖେଳାଳି ଓ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନଜରରେ ରଖି ବିସିସିଆଇର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଆଇପିଏଲ ପରିଚାଳନା କମିଟି ସହ ଆଇପିଏଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜର ବୈଠକ ପରେ ପରବର୍ତ୍ତି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ଆଇପିଏଲ୍‌ ଘୁଞ୍ଚିଲା । ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ବା ଆଇପିଏଲର ୧୩ତମ ସଂସ୍କରଣ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ଯାଏ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲା ବିସିସିଆଇ । ବିଶ୍ବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ କରୋନାକୁ ମହାମାରୀ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଖେଳାଳି ଓ ହଜାର ହଜାର ଦର୍ଶକଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନଜରରେ ରଖି ବିସିସିଆଇ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ଚଳିତ ମାସ ୨୯ତାରିଖରୁ ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଥିଲା ।  ସେପଟେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନଜରରେ ରଖି  ଭାରତ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ବିଦେଶୀ ନାଗରୀକଙ୍କୁ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ଥିବା ଭିସା କ୍ୟାନସଲ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଆସନ୍ତାକାଲି ବିସିସିଆଇ ଡାକିଥିବା ଆଇପିଏଲ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଓ ଆଇପିଏଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜର ବୈଠକ ପରେ ହିଁ ଆସନ୍ତା ଆଇପିଏଲ ସଂପର୍କରେ ପରବର୍ତ୍ତି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ।

ସେପଟେ ବିସିସିଆଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର , କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡା ଓ  ଯୁବ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଓ ଆଇପିଏଲ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ସରକାରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି ।  ମୁମ୍ବାଇ ବିସିସିଆଇ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ,ସମ୍ପାଦକ ଜୟ ସହା ଓ ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଆଇପିଏଲ୍‌ ସଂପର୍କିତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ସେପେଟେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଗାମୀ ଆଇପିଏଲର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚକୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର । ଷ୍ଟାଡିଅମ୍‌ରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମ ସମ୍ଭାବନା ଥିବାରୁ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନିଷ ସିସୋଦିଆ କହିଛନ୍ତି।

ଏବେ ବିସିସିଆଇ ପାଖରେ ପାଖାପାଖି ଏକ ମାସ ସମୟ ଥିବାରୁ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଭିସା ପ୍ରଦାନ, ଆଇପିଏଲର ଉପଯୁକ୍ତ ଭେନ୍ୟୁ ଓ ମ୍ୟାଚର ଫର୍ମାଟ ନେଇ  ଆଲୋଚନା ହୋଇପାରେ । ସେହିପରି  ମ୍ୟାଚ ଗୁଡିକ ବିନା ଦର୍ଶକରେ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଗୁଡିକରେ ଆୟୋଜନ ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇପାରେ । ଏହାସହ  ବିଭିନ୍ନ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ଙ୍କ ପସନ୍ଦ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଗୁଡିକରେ ଆଇପିଏଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ ଆୟୋଜନ ନକରି ସାରା ଦେଶର ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ୨ଟି ଭେନ୍ୟୁରେ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ ଆୟୋଜନ ନେଇ ବିସିସିଆଇ ବିଚାର ବିମର୍ଷ କରୁଛି । ସେପଟେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଭୟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟୁର୍‌ ବାତିଲ କରିଛି ।

   Related Posts