Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଚାକିରୀରୁ ବିଦା ହେଲେ ରସିକିଆ ଶିକ୍ଷକ, ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଗ୍ରୁପରେ ପଠାଇଥିଲେ ନିଜ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଭିଡିଓ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ବାଲି ଗାଡି ମାଲିକଙ୍କୁ ହାବିଲଦାର ମାଗୁଥିଲେ ଚାନ୍ଦା, ଆଜି ଶୁଣିଲା ପରେ ଏସପି କଲେ ସସପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ବିଗୁଡୁଛି କରୋନା ସ୍ଥିତି : ଭୀମସାର କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲର ବଢିବ ଶଯ୍ୟା, ଚାଲିଛି ଦ୍ବିତୀୟ ହସ୍ପିଟାଲ କାମ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ବସ୍ତା ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍ ରହଣି ଦାବି, ରେଳରୋକ କଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା
  • ||
  • ମହାକାଳପଡା : କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଲା କାଳବୈଶାଖୀ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବରଗଛ ମୂଳରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ୧୦ଦିନ ପରେ ହୋଇଥାନ୍ତା ବାହାଘର, ଗଛରେ ଓଢଣୀ ବାନ୍ଧି ପ୍ରେମିକ ସହ ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ
  • ||
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍‌ ଜନସନ୍‌ଙ୍କ ଭାରତ ଗସ୍ତ ବାତିଲ
  • ||

୯ ଏପ୍ରିଲ୍‌ରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ ମୁକାବିଲା, ଦିଲ୍ଲୀ-ମୁମ୍ବାଇ ସମେତ ଏହି ୬ ସହରରେ ହେବ ମ୍ୟାଚ୍‌

6/03/2021 at 4:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୦୩: ମୋଟେରାର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଇତିହାସ ରଚିଛି ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ। ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟରେ ଏକ ଇନିଂସ୍‌ ଏବଂ ୨୫ ରନ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍‌ କବଜା କରିଛି ଭାରତ। ୩-୧ରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ କବଜା କରି ନିଜ ମାଟିରେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପାଣି ପିଆଇଛି। ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ‌ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର କମାଲ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ପୁଣିଥରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)କୁ ନେଇ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ମନରେ ଉତ୍ସାହ ଜାଗ୍ରତ ହୋଇଛି। ୨୦୨୦ରେ କରୋନା କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ସମୟ ସୂଚୀ ମିଳିସାରିଛି।

ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ) ୨୦୨୧ ସଂସ୍କରଣ ୯ ଏପ୍ରିଲ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଆଇପିଏଲର ମହାମୁକାବିଲା ମେ ୩୦ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଭାରତରେ ହିଁ ହେବ। ୫୧ ଦିନ ଧରି ଆଇପିଏଲ-୧୪ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଦେଶର ୬ଟି ସହରରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ୬ଟି ସହର ମଧ୍ୟରେ କୋଲକାତା, ଅହମଦାବାଦ, ଦିଲ୍ଲୀ , ଚେନ୍ନାଇ, ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ରହିଛି। କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଗତବର୍ଷ ସେପ୍ଟମ୍ବର-ନଭେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ୟୁଏଇରେ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ହୋଇଥିଲା।

ଆଇପିଏଲର ୧୩ ତମ ସଂସ୍କରଣରେ ଟ୍ରଫି ଜିଣିଥିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (ଏମଆଇ) । ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସକୁ ହରାଇ ଏମଆଇ ଆଇପିଏଲ୍‌-୨୦୨୦ ଫାଇନାଲ୍‌ ଜିତିଥିଲା। ଆଇପିଏଲ୍‌-୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଭେନ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଥିଲା। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ସହ-ମାଲିକ ପାର୍ଥ ଜିନ୍ଦଲ କହିଥିଲେ ଏଥର ଆଇପିଏଲ୍‌ର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଦୁଇଟି ଭେନ୍ୟୁରେ ହେବ। ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ଅହମଦାବାଦରେ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ। ଏହା ସହ ସେ କହିଥିଲେ ଦେଶର ଅଧିକ ସହରରେ ଆଇପିଏଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ହେବା ଦରକାର। କାରଣ ଏହା ଦ୍ବାରା ଅକ୍ଟୋବରରେ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍‌ ପାଇଁ ଆମେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ବିଶ୍ବକୁ ସନ୍ଦେଶ ଯିବ ବୋଲି ପାର୍ଥ ଜିନ୍ଦଲ କହିଥିଲେ।

   Related Posts