Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ଆଇପିଏଲ-୨୦୨୦ : ଟସ୍ ଜିତିଲା ରାଜସ୍ଥାନ, ପ୍ରଥମେ କରିବ ଫିଲ୍ଡିଂ

27/09/2020 at 7:05 PM

ଦୁବାଇ, ୨୭|୦୯:   ଆଇପିଏଲର ୧୩ତମ ମ୍ୟାଚରେ ରବିବାର ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଓ କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ । ତେବେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଏହି ମୁକାବିଲାରେ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍ଡିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ରାଜସ୍ଥାନ । ରାଜସ୍ଥାନର ଅଧିନାୟକ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ଟସ୍ ଜିତିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ପଞ୍ଜାବକୁ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବ ପଞ୍ଜାବ । ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ ଜୋରଦାର ଫର୍ମରେ ଥିବା କେଏଲ ରାହୁଲ ଓ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଚାଲିଲେ ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ କଡା ସଙ୍ଘର୍ଷ ହେବ । ଶାରଜାହ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାରତୀୟ ସମୟାନୁସାରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ରେ ଖେଳାଯିବ ।  

ରେକର୍ଡ ଦେଖିଲେ ରାଜସ୍ଥାନ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ରହିଛି । ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଏବେସୁଦ୍ଧା ୧୯ଟି ମୁକାବିଲା ଖେଳାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ରାଜସ୍ଥାନ ୧୦ଟି ଓ ପଞ୍ଜାବ ୮ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି । ତେବେ ୨୦୧୫ରେ ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ଟାଇ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ସୁପର୍ ଓଭରରେ ପଞ୍ଜାବ ଜିତି ନେଇଥିଲା ।

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବିରୋଧରେ ବଡ ବ୍ୟବଧାନରେ ଜିତିଥିବା ପଞ୍ଜାବ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ଭରପୁର ରହିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ଚେନ୍ନାଇର ବିଜୟ ପରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି । ଉଭୟ ଦଳ ବିଜୟ ଲୟକୁ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଚାହିଁବେ ।

ପଞ୍ଜାବର ଅଧିନାୟକ ରାହୁଲ ଜବରଦସ୍ତ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି । ସେ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବିପକ୍ଷରେ ୬୯ ବଲରୁ ୭ ଛକା ସାହାଯ୍ୟରେ ୧୩୨ ରନର ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ପାଳିରେ ବିରାଟ କୋହଲି ରାହୁଲଙ୍କୁ ଦୁଇଥର ଜୀବନ ଦାନ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍ ହାଇସ୍କୋରିଂ ହେବ ବୋଲି ଦର୍ଶକ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts