Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

IPL 2020: CSKକୁ ମିଳିବ ନୂଆ ଅଧିନାୟକ ! ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପରେ କ୍ୟାପ୍ଟେନସିପ୍‌ ଛାଡ଼ିବାର ସଙ୍କେତ ଦେଲେ ଧୋନୀ

1/11/2020 at 9:40 PM

ଦୁବାଇ ୦୧/୧୧: ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ରେ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିଛି ସିଏସ୍‌କେ। ନିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତି ଅଭିଯାନ ଶେଷ କରିଛି ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍‌। ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀଙ୍କ ଅଧିନାୟିକତ୍ବରେ ରାଜ କରିଆସିଥିବା ସିଏସ୍‌କେ ପ୍ରଥମ ଥର ଏତେ ଶୀଘ୍ର ବିଦାୟ ନେଇଛି। ତେବେ ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କିଙ୍ଗସ୍‌ ଇଲେଭେନ୍‌ ପଞ୍ଜାବକୁ ହରାଇଥିଲେ ହେଁ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ରୁ ବାଦ ପଡ଼ିଛି ସିଏସ୍‌କେ।

ମ୍ୟାଚ୍‌ ସରିବା ପରେ ସିଏସ୍‌କେର ଆଗାମୀ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ନେଇ ଧୋନୀଙ୍କ ଇଶାରା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ତେବେ ସିଏସ୍‌କେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ପଦରୁ ଓହରିବା ନେଇ ଧୋନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ସଙ୍କେତ। ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିବା ପରେ ଧୋନୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ଏକ କଠିନ ପରିସ୍ଥିତି ଥିଲା। ୭-୮ ମ୍ୟାଚ୍‌ ହାରିବା ପରେ ପୁଣିଥରେ ବିଜୟ ଧାରାକୁ ଫେରିବା କାଠିକାର ପାଠ। ବାସ୍ତବରେ ଏହା କଷ୍ଟକର। ମୋ ଟିମ୍‌ ଓ ସାଥି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଁ ଗର୍ବିତ।’

ଏହାସହ ବିସିସିଆଇ କଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଛି ତାହା ଉପରେ ସବୁ କିଛି ନିର୍ଭର କରେ ।କୋର ଟିମ୍‌​‌ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ନିଲାମୀ ସମ୍ପର୍କରେ ବିସିସିଆଇ କଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଛି ତାହା ବି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ। ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭରୁ ଆମେ ଗୋଟିଏ ଟିମ୍‌ ଗଢ଼ିଥିଲୁ ଯାହାକି ୧୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି । କିନ୍ତୁ ଏବେ ପରପୀଢ଼ିକୁ ଦାୟିତ୍ବ ଦେବାର ବେଳ ଆସିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଧୋନୀ।

ଧୋନୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମେ ମଜଭୁତ ହୋଇ ଫେରିବୁ। ଆମେ ୧୪ ଅଙ୍କ ସହ ଅଷ୍ଟମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛୁ । ଚାହିଁଥିଲେ ଆମ ଟିମ୍‌ ପ୍ଲେ ଅଫ୍‌କୁ ଯାଇପାରିଥାନ୍ତା। ଏହା ଏମିତି ଏକ ସିଜ୍‌ନ ଯେଉଁଠି ଗୋଟିଏ ଟିମ୍‌ ଭଲ ଖେଳୁଛି। ଆମେ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକ୍ବାଡଙ୍କୁ ଦେଖିଛୁ। ସେ ଭଲ ଖେଳନ୍ତି। କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହେବାର ୨୦ ଦିନ ପରେ ବି ସେ ଫିଟ୍‌ ହୋଇପାରିନଥିଲେ।’

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରବିବାର ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ର ୫୩ ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଚେନ୍ନାଇ ପଞ୍ଜାବକୁ ୯ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇଛି। ଟସ୍‌ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଆସିଥିବା ପଞ୍ଜାବ ୧୫୩ ରନ୍‌ କରିଥିଲା। ସେପଟେ ୧୮.୫ ଓଭରରେ ଏକ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ ବିନିମୟରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ସିଏସ୍‌କେ।

   Related Posts