Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏଁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ, କରୋନା ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • କଟକ : ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, କେଇ ମିନିଟ୍‌ରେ ଜଳିଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବସ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ଜଗାକୁ ଏକା କରି ଚାଲିଗଲା କାଳିଆ, ମା’ ଆଖିରୁ ଶୁଖୁନି ଲୁହ : ମରଶରୀର ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗାଁରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ
  • ||
  • କୋରାପୁର : କୋରାପୁର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ୩ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ନକଲି ନୋଟ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ବାହା ବେଦୀରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲା ପୋଲିସ, IIFL ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ରହିଛି ଲିଙ୍କ୍
  • ||
  • ସୋର : ପାଣିରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପଞ୍ଚୁକର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ବାଙ୍କଚୁଡା ବେଶରେ ବିଭୂଷିତ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ନିର୍ମାଣଧୀନ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଉପରେ ଚଢି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚାକିରୀଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର: ୮ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ହୋଇପାରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ସିଫ୍ଟ
  • ||

୨୧ ବର୍ଷ ପରେ ଖୁଲାସା କଲେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଇଞ୍ଜାମାମ-ଉଲ୍-ହକ୍, ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଯୋଗୁଁ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଥିଲା ଭାରତ

21/11/2020 at 3:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୧୧ : ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଇଞ୍ଜାମାମ୍-ଉଲ-ହକ୍ ୨୧ ବର୍ଷ ପରେ ଗୋଟିଏ ବଡ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି । ୧୯୯୯ ମସିହାରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏକ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଏକ କ୍ୟାଚ୍ ସନ୍ଦେହଜନକ ଥିଲା । ସେହି କ୍ୟାଚକୁ ନେଇ ଏବେ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଇଞ୍ଜାମାମ୍-ଉଲ-ହକ୍ ।

୧୯୯୯ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚକୁ ୧୨ ରନରେ ଜିତିନେଇଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ । ଏହି ମ୍ୟାଚର ୨ୟ ଇଂନିସରେ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ବିବାଦୀୟ ଥିଲା । ଇଞ୍ଜାମାମ୍ ଭାରତର ଷ୍ଟାର ବୋଲର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନଙ୍କ ସହ ଏକ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେହି ମ୍ୟାଚର ମୂହୁର୍ତ୍ତକୁ ତାଜା କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଶ୍ବିନ, ଇଞ୍ଜାମାମଙ୍କୁ ସେହି ମ୍ୟାଚର ବିବାଦୀୟ କ୍ୟାଚକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ଗାଙ୍ଗୁଲି ସିଲି ପଏଣ୍ଟ​ରେ ଏକ ସଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ସେଠାରେ ମୋଇନ୍ ଖାନ କ୍ୟାଚଟିକୁ ଧରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଯାଏଁ ସେହି କ୍ୟାଚର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ବିଷୟରେ ଜଣାପଡିଲା ନାହିଁ ବୋଲି ଇଞ୍ଜାମାମଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଅଶ୍ବିନ ।

ତେବେ ଇଞ୍ଜାମାମ ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ ଯେ ଏହି କ୍ୟାଚ୍ ସନ୍ଦେହପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା । ସେତେବେଳେ ସେ ପଡିଆ ବାହାରେ ଥିଲେ ଏବଂ କ୍ୟାମେରାରେ ଦେଖିବା ପରେ ଏହି ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କର ଏହି କ୍ୟାଚଟି ସନ୍ଦେହଜନକ ଥିଲା ବୋଲି ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ । ଏହା ପ​‌ରେ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଶ୍ବିନ ଜୋରରେ ହସିଥିଲେ ଏବଂ ଇଞ୍ଜାମାମଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ଇଞ୍ଜୁ ଭାଇ, ଆପଣଙ୍କୁ ସାଲ୍ୟୁଟ କରୁଛି, କାହିଁକି ନାଁ ଆପଣ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କର ଉକ୍ତ କ୍ୟାଚ ସନ୍ଦେହଜନକ ଥିଲା ।

   Related Posts