Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ୧୦୦ ଜିଲ୍ଲାର କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସେବାୟତ ପରିବାରଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲା ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • କୋଭିସିଲ୍ଡର ଦୁଇ ଡୋଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ରହିବ ୧୨ ରୁ ୧୬ ସପ୍ତାହ, ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସ୍ଵୀକାର କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||
  • କରୋନା ଲଢେଇରେ ମିଳିଲା ତୃତୀୟ ଅସ୍ତ୍ର ! ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ବଜାରରେ ମିଳିବ ସ୍ପୁଟନିକ୍-ଭି, ଜୁଲାଇରେ ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଉତ୍ପାଦନ
  • ||
  • ପାଟନା : ମେ’ ୨୫ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଟିଭି ଅଭିନେତା ରାଜୀବ ପାଲ୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଜା, ବାଣ, ବରଯାତ୍ରୀ ବିନା ବାହାଘର, ବାଇକ୍‌ରେ କନ୍ୟାକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ବର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଷଣ୍ଢ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଗୋଟିଏ ଷଣ୍ଢ ମୃତ, ୨ଟି ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୬୪୯ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ତଉକ୍ତେ’, ଓଡିଶା ଉପରେ କଣ ରହିବ ପ୍ରଭାବ
  • ||

ପୁଲୱାମା ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲାର ବଡ ଖୁଲାସା : ବିସ୍ଫୋରଣରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିଲା ୬୦ କିଲୋ ବିସ୍ଫୋଟକ

16/02/2019 at 4:02 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୨ : ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ବଡ ଧରଣର ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲାର ପ୍ରାଥମିକ ଯାଞ୍ଚରେ କେତେକ ନୂଆ କଥା ଜଣାପଡିଛି | ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଆର୍ଡିଏକ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା | ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ, ବିସ୍ଫୋଟକର ମାତ୍ର ସାଢେ ୩ କିଲୋ ଥିଲା | କିନ୍ତୁ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ବିସ୍ଫୋଟକର ମାତ୍ର ପାଖାପାଖି ୬୦ କିଲୋ ଥିଲା | ୨୦୦୧ ମସିହା ପରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ କାଶ୍ମୀରରେ ଏଭଳି ଧମାକା ହୋଇଥିଲା | ୨୦୦୧ ମସିହାରେ କାଶ୍ମୀର ବିଧାନସଭା ଗେଟ ନିକଟରେ ଆଇଇଡି ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା | ସେହି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୩୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା |


ଗୁରୁବାର ଦିନ ହୋଇଥିବା ଏହି ଘାତକ ବିସ୍ଫୋଟକ ଆଇଇଡିର ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ବିସ୍ଫୋରଣରେ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ଛୀନଛତ୍ର ହୋଇ ଉଡି ଯାଇଥିଲେ | ଯବାନଙ୍କ ବସ ୩୦ ମିଟର ଦୂରରେ ଛିଟିକି ପଡିଥିଲା | ଜଣେ ଯବାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ୮୦ ମିଟର ଦୂରରେ ପଡିଥିଲା | ବିସ୍ଫୋରଣ ଏତେ ଭୟଙ୍କର ଥିଲା ଯେ, ବିସ୍ଫୋରଣର ଶବ୍ଦ ୧୦ କି:ମି: ଯାଏଁ ସୁଭିଥିଲା | ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିବା ମାନବ ବୋମା ଅତି ଭୟଙ୍କର ଥିଲା ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି | ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନର ମାନବ ବୋମା ଆଦିଲର ବହୁତ ବ୍ରେନ ୱାସ କରାଯାଇଥିବା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଶେଷଜ୍ଞ | ଘଟଣାରେ ଅନେକ ଲୋକ ସାମିଲ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି | ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା କରାଯାଉଛି | ଆଖପାଖ ଅଂଚଳରେ ସିସିଟିଭି ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି | ଏହି ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ସହ ଅନ୍ୟ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି |


ଏକ ଇସ୍ୟୁଭିରେ ଧକ୍କା ମରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା | ଏବେ କିନ୍ତୁ କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଧକ୍କା ଏକ କାରରେ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ସେହି କାରରେ ବିସ୍ଫୋଟକ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇ ରହିଥିଲା | ଆହୁରି କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ଗାଡିକୁ ଓଭର ଟେକ କରାଯାଇ ବିସ୍ଫୋରଣ କରାଯାଇଥିଲା |


ଏହି ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲାରେ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ଗାଡି ସହ ଅନେକ ଗାଡି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ରାଜନେତା ତଥା ସମଗ୍ର ଦେଶବାସୀ ଏହି ହମଲାକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି | ଶ୍ରୀନଗର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଗୁରୁତରଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି |

   Related Posts