Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୦୨୪୨, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଫେରିବେ ନାହିଁ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ
  • ||
  • ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ୍ ଦେଖି ପୋଖରୀକୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ଯୁବକ, ମିଳିଲା ମୃତଦେହ…
  • ||
  • ଧକ୍କା ଦେଲା କାର, ଚାଲିଗଲା ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନଦୀରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଦୁଃଶାସନ, ପାରୋଲରେ ଆସି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ହୃଦରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର କେ.କେ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଧୋନୀଙ୍କ ତଲଓ୍ୱାରବାଜୀ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ କମେଣ୍ଟ କଲେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୫୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାକସିନ୍ ନେବା ପରେ ଏହି ସବୁ ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ଦିଏ ବିପଦର ସଙ୍କେତ, ହୋଇପାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ : ସତର୍କ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||

ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ, ଇଣ୍ଟରପୋଲ୍‌ର ୮୯ ତମ ଜେନେରାଲ୍‌ ଆସେମ୍ବ୍ଲି ସ୍ଥଗିତ

3/11/2020 at 4:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୩/୧୧: କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ବଦଳିଯାଉଛି ବହୁ ନିୟମ। ବାତିଲ ହୋଇଯାଉଛି ବହୁ ସଭା ସମିତିଠାରୁ ବହୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିଡ଼ାର ତାରିଖ । କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଇଣ୍ଟରପୋଲର ଜେନେରାଲ ଆସେମ୍ବ୍ଲି (ଜିଏ) ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। ୟୁଏଇରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଇଣ୍ଟରପୋଲ୍‌ର ୮୯ ତମ ସାଧାରଣ ସଭା ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। ଏଭଳି ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ହୋଇଛି।

ଏହି ବାର୍ଷିକ ସଭାରେ ସମସ୍ତ ୧୯୨ ସଦସ୍ୟତା ଦେଶ ପୋଲିସିଂ ର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ମଧ୍ୟରୁ  ଆତଙ୍କବାଦ, ସଂଗଠିତ ଅପରାଧ ଓ ଅପରାଧିକ ନେଟଓ୍ବାର୍କ ପ୍ରତିହତ କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଭଳି ସହଯୋଗ ରହିପାରିବ ସେନେଇ ଆଲୋଚନା ହେବାର ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ କୌଣସି ବି ଦେଶରେ ଇଣ୍ଟରପୋଲ୍‌ ଜିଏ ଆୟାଜିତ ହେବା ଅସମ୍ଭବ। ଆଉ ଏହି ସଭାକୁ ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ କରିବା ଆଇନଗତ ଠିକ୍‌ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ଇଣ୍ଟରପୋଲ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଇଣ୍ଟରପୋଲ୍‌ ଜିଏ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ୟୁଏଇର ଅଧକାରୀମାନେ ବହୁ ପ୍ରକାର ପ୍ରଚେଷ୍ଟା କରିଚାଲିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତଃ ଚଳିତବର୍ଷ ବାର୍ଷିକ ସଭା ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଇଣ୍ଟରପୋଲ୍‌ର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଜର୍ଜେନ୍‌ ଷ୍ଟକ୍‌। ଏହାସହ ଆଗାମୀ ସେସନ୍‌ କେବେ ହେବ ସେନେଇ କିଛି ନଷ୍କର୍ଶ ବାହାରିପାରି ନଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ୮୯ ତମ ଇଣ୍ଟରପୋଲ୍‌ର ବାର୍ଷିକ ସଭା ୟୁଏଇରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ କରୋନା ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ହୋଇଛି। କିନ୍ତୁ ୯୧ ତମ  ଇଣ୍ଟରପୋଲ୍‌ର ଜେନେରାଲ୍‌ ଆସେମ୍ବ୍ଲି ୨୦୨୨ରେ ଭାରତରେ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି।

   Related Posts