Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

କରୋନାରେ ଲାଗୁନି ବ୍ରେକ୍ : ଜୁଲାଇ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉଡାଣ ଉପରେ ଲାଗିଲା ରୋକ୍

26/06/2020 at 6:04 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୦୬: ଦେଶରେ ସଂପ୍ରତି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହୁ ହୁ ହୋଇ ଵଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଫଳରେ ରେଲଓ୍ଵେ ପରେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ଉଡାଣକୁ ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଜୁଲାଇ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ ରହିବ। ଦେଶରୁ ବିଦେଶକୁ ନା ବିମାନ ଉଡିବ ନା ବିଦେଶରୁ ଭାରତକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ହେବ। କିନ୍ତୁ ଦେଶ ଭିତରେ ଘରୋଇ ବିମାନ ସେବା ଜାରି ରହିବ। କିନ୍ତୁ ଏହି ଆଦେଶ କାର୍ଗୋ ବିମାନ ଓ ଡିଜିସିଏରୁ ଅନୁମତି ମିଳିଥିବା ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଉପରେ ଲାଗୁ ହେବ ନାହିଁ।

କରୋନା କାରଣରୁ ପୂରା ଦେଶରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ରୁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଅର୍ଥାତ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୩ରୁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗା ଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ଏହି କଟକଣା ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଥିଲା। ପରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ସହିତ କଟକଣା ଅବଧି ମଧ୍ୟ ବଢି ଚାଲିଥିଲା।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରେଲଓ୍ଵେ ଜୁନ ୨୫ରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ରେନ୍‌ ନିୟମିତ ଚଳାଚଳ କରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସୁଚନା ଦେଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ କେବଳ ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ କରିବ। ରେଲଓ୍ଵେର ଆଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁନ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ବାତିଲ୍ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା। ଜୁଲାଇ ୧ରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯେଉଁମାନେ ଟିକେଟ୍‌ ବୁକ୍‌ କରିଥାନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ପୂରା ଫେରସ୍ତ କରାଯିବ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ମେ ୭ରୁ ବନ୍ଦେ ଭାରତ ମିଶନ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବା ପରଠୁ ୩.୬ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ବିଦେଶରୁ ଦେଶକୁ ଫେରାଇ ଅଣାଯାଇଛି। ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମୁଖପାତ୍ର ଅନୁରାଗ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ କହିଛନ୍ତି ମୋଟ୍ ୫, ୧୩, ୦୪୭ ଜଣ ଭାରତୀୟ ବିଦେଶରୁ ଭାରତକୁ ଫେରିବା ଲାଗି ନିଜ ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଇଛନ୍ତି। ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩, ୬୪, ୨୦୯ ଜଣ ଏହି ଅଭିଯାନରେ ଦେଶକୁ ଫେରି ସାରିଛନ୍ତି।

   Related Posts