Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଙ୍କୀ : ଶୌଚ ପାଇଁ ଯିବାବେଳେ କଚାଡି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନ : ୨ ଦିନ ପାଇଁ କଲେଜ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍, କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ‌
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବଢ଼ି ଚାଲିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଆଜିଠାରୁ ମେ ପହିଲା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆଜି ପବିତ୍ର ମହାବିଷୁବ ସଂକ୍ରାନ୍ତି : ମା ଶାରଳାଙ୍କ ପୀଠରେ ଲାଗୁ ହେଲା ୧୪୪ ଧାରା, ନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ କରିବେ ସେବାୟତ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନକୁ ନୂଆ ଅତିଥି, ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମା ହେଲା ବାଘୁଣୀ ମେଘା
  • ||
  • ୨ହଜାର ଟପିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ରାଜ୍ୟରେ ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨୬୭ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଉପର ମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ଯାଏଁ ବ୍ୟାନ୍ ହେଲା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ଚଳାଚଳ

27/02/2021 at 3:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୨ : ଲଗାତାର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା କରୋନା ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରାଖୀ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ସେବା ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ତାରିଖ ଯାଏଁ ବ୍ୟାନ କରାଯାଇଛି। ଏନେଇ ଡିଜିସିଏ (DGCA) ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ସେବା ଫେବୃଆରୀ ୨୮ ତାରିଖ ବ୍ୟାନ କରାଯାଇଥିଲା। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ସିଡ୍ୟୁଲ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଗତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୩ ତାରିଖରୁ ବ୍ୟାନ ହୋଇଛି।

ଡିଜିସିଏ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତରୁ ଯାଉଥିବା ଓ ଭାରତକୁ ଆସୁଥିବା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯାତ୍ରୀ ସେବା ୨୦୨୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ତାରିଖ ରାତି ୧୨ଟା ଯାଏଁ ବ୍ୟାନ କରାଯାଇଛି। ତେବେ କିଛି ମାର୍ଗରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ଚଳାଚଳକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇପାରେ। ମାଲବାହକ ବିମାନ ଇ ଡିଜିସିଏ ଅନୁମତି ପ୍ରାପ୍ତ ବିମାନ ଉପରେ ଏହା ଲାଗୁ ହେବନାହିଁ।

ଭାରତ ଅନେକ ଦେଶ ସହ ଏୟାର ବବଲ ଚୁକ୍ତି କରିଛି। ଏହି ଚୁକ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ କିଛି ଦେଶରୁ ଆନ୍ତଜାତୀୟ ଯାତ୍ରୀ ବିମାନକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି। କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଗତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ ତାରିଖରେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା। ମେ’ ୨୫ ତାରିଖରୁ ଘରୋଇ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଆନ୍ତଜାତୀୟ ବିମାନ ସେବା ଅବଧି ସମୟ ସମୟରେ ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ସାରା ଦେଶରେ ଲଗାତାର କରୋନା ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬ ହାଜର ୪୮୮ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ୧୧୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ଓ ୧୨ ୭୭୧ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଲଗାତାର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ୮ ହାଜରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

   Related Posts