Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ସାବଧାନ ! ଭଦ୍ରକରେ ବେବିଫୁଡ୍‌ରେ ପୋକ, ଆପଣଙ୍କ କଅଁଳ ଶିଶୁର ବିଗିଡିଯାଇପାରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ

19/11/2018 at 5:50 PM

ଭଦ୍ରକ ୧୯|୧୧: ଶିଶୁଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ପୋକ । ଗୋଟିଏ କି ଦୁଇଟା ନୁହେଁ, ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କଂପାନୀର ସବୁ ଶିଶୁ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ୟାକେଟରେ ବାହାରୁଛି ପୋକ । ଆଉ ଏହି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ଦୁଇ ମାସର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହେଉଛି ।

ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ଭଦ୍ରକ ସହରର ଚନ୍ଦନ ବଜାରରୁ । ସିମିଲାକ୍ କଂପାନୀର ବେବି ଫୁଡ ଭିତରୁ ବାହାରୁଛି ପୋକ । ଏହି ଶିଶୁ ଖାଦ୍ୟ ଏକ ମାସରୁ ଛଅ ମାସ ଯାଏଁ ଶିଶୁକୁ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ୟାକେଟରେ ଲେଖା ଯାଇଛି । ଭଦ୍ରକର କିର୍ତୀ କୁମାରଙ୍କ ଦୁଇ ମାସର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଏହି ସିମିଲାକ୍ କଂପାନୀର ଶିଶୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ଗୁରୁତର ହୋଇ ପଡିଛି । ରାତି ତମାମ ଶିଶୁଟି ଶୋଇ ପାରୁ ନାହିଁ ।

ଏପରିକି ଶିଶୁ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ମଧ୍ୟ ଜାଣି ପାରୁ ନଥିଲେ- କାହିଁକି ଶିଶୁଟି କାନ୍ଦୁଛି । ହେଲେ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ୟାକେଟକୁ ଦେଖିବା ପରେ ସବୁ କଥା ଜଣାପଡିଛି । ସେହି ପ୍ୟାକେଟରୁ ପୋକ ବାହାରିବା ପରେ, ଆଉ ଗୋଟିଏ ପ୍ୟାକେଟ୍ ଅଣା ଗଲା । କିନ୍ତୁ ସେଥିରୁ ମଧ୍ୟ ପୋକ ବାହାରିଲା । ସିମିଲାକ୍ କଂପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଆଗରେ ପ୍ୟାକେଟ୍ ଖୋଲାଗଲା । ପୋକ ବାହାରିବା ଦେଖି ସଂପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀ ବି ତାଜୁବ ହୋଇଗଲେ ।

   Related Posts