Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

୬୦ବର୍ଷର ଇତିହାସ ଛାତିରେ ଚାପି ଶେଷଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିଗଲା ‘ବିରାଟ’

19/09/2020 at 10:33 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୯।୯: ଦୀର୍ଘ ୩୦ ବର୍ଷକାଳ ଭାରତର ଗୌରବ ଭାବେ ସମୁଦ୍ର ସୀମା ପହରା ଦେଉଥିବା ବିଶାଳ ବିମାନ ବାହକ ଯୁଦ୍ଧପୋତ ଆଇଏନଏସ୍ ବିରାଟ ଶନିବାର ସମୁଦ୍ରରେ ତାର ଶେଷ ଯାତ୍ରା କରିଛି। ବିରାଟକୁ ମୁମ୍ବାଇ ହାର୍ବରରୁ ଗୁଜୁରାଟର ଅଲଙ୍ଗ ସିପ୍‌ ବ୍ରେକର ୟାର୍ଡକୁ ନିଆଯାଇଛି। ଏହି ବିଶାଳ ଯୁଦ୍ଧପୋତକୁ ଶ୍ରୀରାମ ନାମକ ଏକ କମ୍ପାନୀ ୩୮କୋଟି ୫୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଛି। ଅଲଙ୍ଗରେ ଯୁଦ୍ଧତରୀକୁ ଭଙ୍ଗା ଯିବା ପରେ ଏହାକୁ କବାଡିବାଲାଙ୍କୁ ବିକି ଦିଆଯିବ।

ତେବେ ବିରାଟକୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରୁ ରକ୍ଷା କରାଯାଇ ପାରିଥାନ୍ତା। ଭାରତର ଗୌରବମୟ ସୈନ୍ୟ ଇତିହାସ ସହ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଏହି ବ୍ରିଟିଶ ଯୁଦ୍ଧତରୀକୁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଓ ମହରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ସମୁଦ୍ର ସଂଗ୍ରହାଳୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ହେଲେ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇନଥିଲା। ତେବେ କେବଳ ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ନୁହେଁ ବ୍ରିଟିଶ ରୟାଲ ନେଭି ସହ ଦୀର୍ଘ ୬୦ ବର୍ଷର ଇତିହାସ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଚାଲିଯାଇଛି ବିରାଟ।

ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଓଲ୍ଡ ଲେଡି
ଭାରତୀୟ ନୌସେନାରେ ଆଇଏନଏସ ବିରାଟ  ‘ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଓଲ୍ଡ ଲେଡି’ ନାମରେ ପରିଚିତ ଥିଲା। ୬ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୭ରେ ଯୁଦ୍ଧତରୀକୁ ନୌସେନାରୁ ଅବସର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ପରେ ଏହାର ଭାଗ୍ୟ ଅନିଶ୍ଚିତତା ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରୁଥିଲା। କେତେବେଳେ ଏହାକୁ ମେରିଟାଇମ ମ୍ୟୁଜିୟମ କରାଯିବ କୁହାଯାଉଥିଲା ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସରକାର କିଣିବେ ବୋଲି ଶୁଣାଯାଉଥିଲା। ହେଲେ ଶେଷରେ ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗିବାଲାଗି ଅଲଙ୍ଗ ପଠାଇ ଦିଆଗଲା।

ବିକ୍ରାନ୍ତର ଶୂନ୍ୟସ୍ଥାନ ପୁରଣ କରିଥିଲା
ଏହି ଯୁଦ୍ଧପୋତ ୧୯୫୯ ମସିହାରେ ବ୍ରିଟିଶ ରୟାଲ ନେଭିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା। ଏହାର ପ୍ରଥମ ନାମ ଏଚଏମଏସ ହର୍ମିସ ଥିଲା। ୧୯୮୬ ମସିହାରେ ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ଯୁଦ୍ଧପୋତ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଏହାକୁ ବ୍ରିଟିସ ନୌସେନାରୁ କିଣିବା ଲାଗି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା। ୧୨ ମେ ୧୯୮୭ ମସିହାରେ ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ଜାହାଜ  ଭାରତୀୟ ନୌସେନାରେ ଅଧିକାରୀକ ଭାବେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା। ନୌସେନାରେ ବିରାଟ ସାମିଲ ହେବା ପରେ ପୂର୍ବରୁ ଥିବା ବିମାନ ବାହକ ପୋତ ଆଇଏନଏସ୍ ବିକ୍ରାନ୍ତକୁ ୧୯୯୭ ମସିହାରେ ସେବାମୁକ୍ତ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ବିରାଟ ନୌସେନାରେ ବିକ୍ରାନ୍ତର ଶୂନ୍ୟସ୍ଥାନ ପୂରଣ କରିଆସୁଥିଲା।

ଯେମିତି ନାଁ ସେମିତି କାମ
ବିରାଟ କେବଳ ନାମରେ ନଥିଲା । ୭୪୩ ଫୁଟ ଦୀର୍ଘ ଏହି ବିମାନବାହୀ ପୋତ ୧୬୦ଫୁଟ ଚୌଡା ଥିଲା। ସମୁଦ୍ରରେ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୫୨ମାଇଲ ବେଗରେ ଚାଲିପାରୁଥିବା ଏହି ଯୁଦ୍ଧପୋତ ଶତ୍ରୁର ଛାତି ଥରାଉଥିଲା। ବିରାଟ ଥରେ ସମୁଦ୍ରକୁ ଗଲେ ସାଙ୍ଗରେ ୩ ମାସର ରାସନ ନେଇ ଯାଉଥିଲା। ଜାହାଜରେ ୨୫୦ ଜଣ ଅଫିସର, ୧୫ଶହ ନାବିକ ସ୍ୱାଚ୍ଛନ୍ଦ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ଏଥିରେ ଲାଇବ୍ରେରୀ, ଜିମ୍, ଏଟିଏମ୍, ଟିଭି ଓ ଭିଡିଓ ଷ୍ଟୁଡିଓ ସମେତ ହସ୍ପିଟାଲ, ଡେଣ୍ଟାଲ କ୍ଲିନିକସେଣ୍ଟର ସାଙ୍ଗକୁ ସମୁଦ୍ରପାଣିକୁ ମଧୁର କରିବା ଲାଗି ଡିଷ୍ଟିଲେସନ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଥିଲା।

ପ୍ରଥମେ ଅପରେସନ ଜୁପିଟରରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା
୧୯୮୭ ମସିହାରେ ଭାରତୀୟ ନୌସେନାରେ ସାମିଲ ହେବା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ପ୍ରଥମ ସୈନ୍ୟ ଅପରେସନ ଜୁପିଟରରେ ବିରାଟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା। ଭାରତରୁ ଶାନ୍ତି ସୈନ୍ୟ ନେଇ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଯାଇଥିଲା ବିରାଟ। ୨୦୦୧ ମସିହାରେ ସଂସଦ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ହାତକୁ ନେଇଥିବା ଅପରେସନ ପରାକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ବିରାଟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଯୁଦ୍ଧପୋତରେ ଏକକାଳୀନ ୩୦ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଓ ହେଲିକପ୍ଟର ମୁତୟନ ହୋଇପାରୁଥିଲେ। ବିରାଟ ଉପରୁ ଅନେକ ଯୁଦ୍ଧବିମାନ ୨୨ ହଜାର ୩୪ ଘଣ୍ଟା ଉଡାଣ କରିଥିବାର ରେକର୍ଡ ରହିଛି। ସେହିପରି ସମୁଦ୍ରରେ ୨ହଜାର ୨୫୦ ଦିନ ଓ ୧୦ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର୨୧୫ କିଲୋମିଟର ପଥ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି ବିରାଟ।

   Related Posts