Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭାଇ-ଭାଉଜଙ୍କୁ ହାଣି ଫିଙ୍ଗିଦେଲା ସାନ ଭାଇ, ୬୦କି.ମି. ଦୂରରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁରରେ କାର୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିଗଲା ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ-ବାଂଲାଦେଶକୁ ମୁହାଁଇଲା ଭୀଷଣ ଅବପାତ, ୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ସେଣ୍ଟର ମଲ୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ମଲ୍‌ରେ ଥିଲେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଲୋକ
  • ||

ମୋଦୀଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇ ଅଡୁଆରେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ, ଏବେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଟାର୍ଗେଟରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା

11/04/2020 at 10:24 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୧|୦୪:  ଦେଶ ଏବେ କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା କରୁଛି । ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସମସ୍ତ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ମଧ୍ୟ ନେଉଛନ୍ତି । ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହ ମୋଦୀ ଟେଲିଫୋନରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଏହାସହ କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ମୋଦୀ ପରାମର୍ଶ ମଧ୍ୟ ଚାହିଁଥିଲେ ।

ତେବେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଯେଉଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ତାକୁ ନେଇ ଅନେକ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଓ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ସୋନିଆ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ପତ୍ରରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହ୍ରାସ ବାବଦରେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇ ମିଡିଆରେ ୨ ବର୍ଷ ଯାଏଁ ବିଜ୍ଞାପନ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଯାଉ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହାକୁ ଭାରତୀୟ କବରକାଗଜ ସୋସାଇଟୀ ବା ଆଇଏନଏସ ନିନ୍ଦା କରିଛି ।

ଆଇଏନଏସ କହିଛି ଯେ, ସୋନିଆଙ୍କ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ଆର୍ଥିକ ସେନସରସିପ୍ ଭଳି ଅଟେ । ଗଣମାଧ୍ୟମର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତାକୁ ନେଇ ଦେଇଥିବା ପରାମର୍ଶ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଫେରସ୍ତ ନିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ଆଇଏନଏସ କହିଛି । ସରକାରୀ ଖର୍ଚ୍ଚ ଅନୁସାରେ ଏହା ବହୁତ ଅଳ୍ପ ରାଶି ଅଟେ । କିନ୍ତୁ ଏହା ଖବର କାଗଜ ଉଦ୍ୟୋଗ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ରାଶି । ଏହାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସଂସ୍ଥା ଚାଲିଥାନ୍ତି । ମୁଦ୍ରିତ ଗଣମାଧ୍ୟମର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କେତେ ଦରମା ଦିଆଯାଏ ତାହା ଉପରେ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥାନ୍ତି । ଏହି ଉଦ୍ୟୋଗ ପ୍ରତି ସରକାରଙ୍କ ଏକ ଦାୟିତ୍ୱ ରହିଛି ।

ଝାଡଖଣ୍ଡ ବିଜେପି ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ସୋନିଆଙ୍କ ପରାମର୍ସ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସ୍ଥିତିକୁ ଦର୍ଶାଉଛି । ଗୋଟିଏ ପରେ ଏହି ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏକ ଲକ୍ଷ ୭୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ୟାକେଜ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସୋନିଆ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ଲାଗିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସ୍ଥିତିରେ କଂଗ୍ରେସର ଅସଲ ଚେହେରା ପଦାରେ ପକାଇଥିଲା ।

   Related Posts