Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସଜାଗ ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ସହ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରଦାର୍
  • ||
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

ଚିଙ୍ଗୁଡି ଫାକ୍ଟ୍ରୀ ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍ ଘଟଣା : ସନ୍ଦେହରେ ଜିଲ୍ଲା ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ

15/11/2019 at 1:07 PM

ବାଲେଶ୍ବର ୧୫।୧୧: ବାଲେଶ୍ବର ଫାଲକନ୍ ଚିଙ୍ଗୁଡି ଫାକ୍ଟ୍ରୀ ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍ ଘଟଣାରେ ଶ୍ରମ କମିଶନର ଏବଂ ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ , ଜିଲ୍ଲା ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଫାଲକନ୍ ଚିଙ୍ଗୁଡି ଫାକ୍ଟ୍ରୀରେ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ କାମ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି, ଏହି ଆଧାରରେ କମ୍ପାନୀର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିବା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି । ହେଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭାବରେ ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟରେ ଏବାବଦରେ କିଛି ଉଲ୍ଲେଖ ନାହିଁ । ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଆଠ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ କାମ କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏବାବଦରେ ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ ନାହିଁ ।

ଚିଙ୍ଗୁଡି ଫାକ୍ଟ୍ରୀ ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍ ଘଟଣାରେ ସାତଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ । ଏହାସହ କଂପାନୀକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍ ଯୋଗୁଁ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିବା ୧୦୦ ଜଣଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଉନ୍ନତି ଆସୁଛି। ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍ ଟିମ୍ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ବିଭିନ୍ନ ନମୂନା ସଂଗ୍ରହ କରିଛି । ତେବେ ଜିଲ୍ଲା ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀ କାହା ଇଙ୍ଗିତରେ ଏବଂ କାହା ଚାପରେ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଛନ୍ତି ସେନେଇ ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।

   Related Posts