Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ISI ଡିଜି ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ଇମ୍ରାନ ଓ ବାଜୱାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତପାର୍ଥକ୍ୟ, ବଢ଼ିବ ସମସ୍ୟା

13/10/2021 at 9:22 PM

ଇସ୍ଲାମାବାଦ ୧୩।୧୦:  ଇମ୍ରାନ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାରେ ସେନାର ହାତ ଥିବା କଥା କାହାକୁ ଅଛପା ନାହିଁ। ଜେନେରାଲ କମର ଜାଭେଦ ବାଜୱା ଏଥିରେ ଇମ୍ରାନଙ୍କୁ ବେଶ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ତେବେ ବାଜୱାଙ୍କ ଅଧିକାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ଯାଇ ଏବେ ଇମ୍ରାନ ଅଡୁଆରେ ଫଶି ଯାଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଇମ୍ରାନ ଓ ବାଜୱାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏବେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ପାକ୍ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସୂଚନାରୁ ଜଣାପଡିଛି।

ନିକଟରେ ପାକ୍ ଗୁଇନ୍ଦା ଇଣ୍ଟରସର୍ଭିସ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସୀ (ଆଇଏସଆଇ) ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦବୀରେ ଅଦଳବଦଳ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ ନଦୀମ ଅଞ୍ଜୁମଙ୍କୁ ଆଇଏସଆଇ ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ସରକାର ସ୍ୱୀକୃତି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଏବେ ଆଇଏସଆଇ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ଅଦଳବଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲାଗି ସ୍ଥଗିତ କରିବା ଲାଗି ଚାପ ପକାଉଛନ୍ତି। ପାକ୍ ସେନା ଏପରି ଚାପକୁ ବରଦାସ୍ତ କରୁନଥିବା ବେଳେ ସେନାମୁଖ୍ୟ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ପଡୋଶୀ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ ଇମ୍ରାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲାଗି ଆଇଏସଆଇ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି। ତେବେ ଏଥିଲାଗି ସେନା ସୁପାରିଶ ଉପରେ ନିଜର ସ୍ୱୀକୃତି ଦେଇ ସାରିଛନ୍ତି। ଆଇଏସଆଇ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ହୋଇଥାଏ। ତେବେ ଦୀର୍ଘକାଳ ହେଲା ସେନା ଏକପାଖିଆ ଭାବେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେବଳ ସମ୍ମତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି। ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଶରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ତେବେ ସେନା ତାର କାମ ନିୟମିତ କରିଚାଲିଛି।

ନଦୀମ ଅଞ୍ଜୁମ ଆଇଏସଆଇ ମୁଖ୍ୟ ହେବା ନେଇ ଦେଶରେ ଖବର ପ୍ରଘଟ ହୋଇସାରିଥିଲା। ତେବେ ନିଯୁକ୍ତି ବିଳମ୍ବ ପରେ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହମ୍ମିଦ ଆଉ କିଛିକାଳ ଆଇଏସଆଇ ମୁଖ୍ୟ ରହନ୍ତୁ ବୋଲି ଚାହୁଁଥିବା ବେଳେ ସେନା ନିଜର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇସାରିଛି। ଏଥିରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସେନାଧ୍ୟକ୍ଷ ଚାହୁଁନଥିବାରୁ ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ମତପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖା ଦେଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି।

   Related Posts