Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

କ୍ରିକେଟରେ କଳାଦିନ: ଷ୍ଟମ୍ପ ଧରି ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ଏହି ଭାରତୀୟ ବୋଲର

21/04/2020 at 11:12 AM

ଜାମସେଦପୁର, ୨୧|୦୪:  ଏପରି ଅନେକ କ୍ରିକେଟର ରହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ପଦାର୍ପଣ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି କିନ୍ତୁ ଆଉ ପରେ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ମିଳି ନାହିଁ । ଅର୍ଥାତ ପଦାର୍ପଣ ମ୍ୟାଚ ହିଁ ସେହି କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଓ ଶେଷ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମ୍ୟାଚ ହୋଇଛି । ବିଭିନ୍ନ କାରଣ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇ ନାହିଁ ।

ଭାରତ ତରଫରୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିଥିବା ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ରଶିଦ ପଟେଲଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ସାମିଲ ଅଛି । ଏହି ବୋଲର ଭାରତ ପାଇଁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କର ଯୋଗଦାନ ଶୂନ୍ୟ ରହିଥିଲା । ମ୍ୟାଚରେ ସେ କେବଳ ଏକ କ୍ୟାଚ ଧରିଥିଲେ ।

୧୯୯୮ ନଭେମ୍ବରରେ ସେ ଖେଳିଥିବା ଏକ ମାତ୍ର ଟେଷ୍ଟର ଉଭୟ ପାଳିରେ ବିନା କୌଣସି ରନରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଗୋଟିଏ ହେଲେ ଓ୍ୱିକେଟ ମିଳିନଥିଲା । ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ କୌଣସି ଓ୍ୱିକେଟ ନେଇପାରି ନଥିଲେ ।

ସେ ଏକ ଘରୋଇ ମ୍ୟାଚରେ ଏପରି କିଛି କରିଥିଲେ ଯାହା ଇତିହାସରେ କଳା ତାଲିକାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ହୋଇ ରହିଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସ୍ଲେଜିଂ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଯାଏଁ ବଢିଯାଇ ଥିଲା । ସେ ଷ୍ଟମ୍ପ ଉଠାଇ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ମାରିବା ପାଇଁ ଗୋଡାଇଥିଲେ । ଯାହା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ ବିଶ୍ୱ ଦରବାରରେ ଲଜ୍ଜିତ କରିଥିଲା । ସେ ଦିଲୀପ ଟ୍ରଫି ଫାଇନାଲରେ ଜାମସେଦପୁରର କିନନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ନର୍ଥ ଜୋନର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନନ ରମଣ ଲାମ୍ବାଙ୍କୁ ଷ୍ଟମ୍ପ ଧରି ମାରିବାକୁ ଗୋଡାଇଥିଲେ । ଏହାକୁ ଦେଖି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସମସ୍ତ ଦର୍ଶକ, ଖେଳାଳି ଚକିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ଏହି ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ୧୦ମ ଓଭରରେ ଏହି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।  ରଶିଦ ରାଉଣ୍ଡ ଦି ଓ୍ୱିକେଟ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । କ୍ରିଜରେ ଥିବା ରମଣ ଲାମ୍ବା ଏହାକୁ ଡିଫେନ୍ସ କରିଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ରଶିଦ ହିତାହିତ ଜ୍ଞାନ ଭୁଲି ରମଣଙ୍କୁ ଷ୍ଟମ୍ପରେ ଆକ୍ରମଣ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts