Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ସଲମାନ୍ ଖାନଙ୍କ ଦବଙ୍ଗ୍ ସୁଟିଂ ସ୍ଥଳରେ ତିଆରି ହେଉଛି ବିବାହ ମଣ୍ଡପ, ଆପଣ ବି କରିପାରିବେ ବୁକିଂ

26/10/2020 at 5:03 PM

ଇନ୍ଦୋର ୨୬/୧୦ : ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳର ବିକାଶ ଓ ବିସ୍ତାର ଯୋଜନା ଉପରେ ସରକାର କାମ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ଇନ୍ଦୋର ମହେଶ୍ୱରର ଯେଉଁ ଘାଟରେ ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଦବଙ୍ଗ-୩ ର ସୁଟିଂ ହୋଇଥିଲା ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳ ଭାବେ ବିକଶିତ କରାଯାଉଛି। ଏହି ସ୍ଥାନରେ ଡେଷ୍ଟିନେସନ ୱେଡିଙ୍ଗ ସ୍ପଟ ଭାବେ ବିକଶିତ କରିବାକୁ ଯୋଜନା ଉପରେ କାମ କରୁଛି। ଦବଙ୍ଗ-୩ ସୁଟିଂ ସ୍ଥାନରେ ମଣ୍ଡପ ସଜାଇ ବର-ବଧୁ ବିବାହ ଆୟୋଜନ କରିପାରିବେ। ଡେଷ୍ଟିନେସନ୍ ୱେଡିଙ୍ଗ୍ ପ୍ଳାନରଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ସ୍ଥାନ ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସିପାରେ। ପାଣିପାଗ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ଅନୁକୂଳ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ଡେଷ୍ଟିନେସନ ୱେଡିଙ୍ଗ ପ୍ଲାନ କରୁଥିବା ବର-ବଧୁଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ବର୍ତ୍ତମାନ ମହେଶ୍ୱରର ଦବଙ୍ଗ-୩ ସୁଟିଂ ସ୍ଥଳରେ ବିବାହ ମଣ୍ଡପ ତିଆରି କରିବ।

ଗାନ୍ଧୀ ସାଗର ଡ୍ୟାମରେ ମଧ୍ୟ କୄଜରେ ନଭେମ୍ବର ୨୪ ତାରିଖକୁ ଏକ ନିର୍ବନ୍ଧ ସମାରୋହ ହେବ। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ଇନ୍ଦୋର ରିଜନର ୭ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୮ଟି ହୋଟେଲରେ ନଭେମ୍ବର ଓ ଡିସେମ୍ବରରେ ୩୪ଟି ବିବାହ ପାଇଁ ବୁକିଂ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେ ଏଠାରେ ଡେଷ୍ଟିନେସନ ୱେଡିଙ୍ଗ ପାଇଁ ଆହୁରି ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିପାରେ।

ଇନ୍ଦୋରର ଡେଷ୍ଟିନେସନ ୱେଡିଙ୍ଗ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ଗତ ବର୍ଷ ଦୁଇ ମାସରେ କେବଳ ୪ଟି ବିବାହ ସମାରୋହ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୪ଟି ବୁକିଂ ହୋଇସାରିଛି। ଇନ୍ଦୋର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳ ସହ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଗୁଜରାଟ ଓ ରାଜସ୍ଥାନର ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ମହେଶ୍ୱର, ମାଣ୍ଡୁ ଓ ଗାନ୍ଧୀ ସାଗରରେ ଡେଷ୍ଟିନେସନ ୱେଡିଙ୍ଗ ପ୍ଲାନ କରୁଛନ୍ତି। ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ମଧ୍ୟ ଏହିସବୁ ସ୍ଥାନକୁ ବିକଶିତ କରାଯାଉଛି ଯେପରିର ରାଜ୍ୟର ରାଜସ୍ବ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରିବ।

   Related Posts