Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ବିଜେପି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ-‘ଉଚ୍ଚ କୋଟିର ଦଲାଲ୍ ଚଲାଉଛନ୍ତି କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ’

15/12/2020 at 12:49 PM

ଇନ୍ଦୋର ୧୫/୧୨ : ବିଜେପି ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁଁ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଲଗାତାର ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ପର୍ଯ୍ୟଟନ-ସଂସ୍କୃତି ଓ ଅଧ୍ୟାତ୍ମ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଷା ଠାକୁର ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ନିଜ ଦଳ ଓ ସରକାରଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ପଞ୍ଜାବ ଓ ହରିୟାଣାରେ ଉଚ୍ଚ କୋଟିର ଦଲାଲ ସୁନିୟୋଯିତ ଉପାୟରେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଲାଇଛନ୍ତି। ବାମପନ୍ଥୀ ଚିନ୍ତାଧାରା ଓ ଟୁକୁଡା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଚାଷୀଙ୍କ ପରିସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ଉଠାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ କେବେ ବି ସଫଳ ହେବନାହିଁ। ମିଛର ଷଡଯନ୍ତ୍ର ବେଶୀ ଦିନ ଚାଲିବନି ବୋଲି ଉଷା ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି।

ଉଷା ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି କୃଷକ ଆଇନର ଭ୍ରମ ଦୂର କରିବାକୁ ବିଜେପି ଜନ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ରାଜ୍ୟର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚାଷୀଙ୍କୁ କୃଷି ବିଧେୟକ ବିଲ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ପହଞ୍ଚାଇବା ଦଳର ଦାୟିତ୍ୱ। ବିଜେପି ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାଷୀଙ୍କ ଭ୍ରମ ଦୂର କରିବାକୁ ମେଗା ପ୍ଲାନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି। ବିଜେପିର ବଡ ବଡ ନେତା କୃଷି ଆଇନର ଫାଇଦା ବୁଝାଇବେ। କୃଷକମାନଙ୍କୁ ବୁଝାଇ ଦିଆଯିବ ଯେ ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କ ଶୀର୍ଷ ପ୍ରାଥମିକତା ତାଲିକାରେ ଗାଁ, ଗରିବ ଓ ଚାଷୀ ଅଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଲାଗୁ କରିଥିବା ନୂଆ କୃଷି ଆଇନ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ବିକଳ୍ପ ଓ ଅବସର ପ୍ରଦାନ କରିବ।

ଉଷା ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପି ଏହି ଅଭିଯାନ ଅନୁଯାୟୀ ଡିସେମ୍ବର ୧୬ ତାରିଖରେ ଇନ୍ଦୋରର ଦଶହରା ମଇଦାନରେ କୃଷକ ସମ୍ମିଳନୀ ହେବ। ଏଥିରେ ଇନ୍ଦୋରର ସମସ୍ତ ଚାଷୀ ସାମିଲ ହେବେ। ସମ୍ମିଳନୀ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସୁଚାରୁ ରୂପେ ସଞ୍ଚାଳିତ କରିବାକୁ ପ୍ରଦେଶ ସଂଗଠନ ବିଜେପିର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଦେଶ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ସାଂସଦ ନନ୍ଦକୁମାର ସିଂହ ଚୌହାନ, ବିଧାୟକ ରମେଶ ମେନ୍ଦାଲା, ପ୍ରଦେଶ ମହାମନ୍ତ୍ରୀ କବିତା ପଟିଦାରଙ୍କୁ ପ୍ରଭାରୀ ନିଯୁକ୍ତି କରାଯାଇଛି। କୃଷକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହାସଚିବ କୈଳାସ ବିଜୟବର୍ଗିୟ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ନରୋତ୍ତମ ମିଶ୍ର ସମ୍ବୋଧନ କରିବେ।

   Related Posts